Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 9 sie, 2012 |

Firma Profesja z Mosiny

Firma Profesja powstała w styczniu 2009 roku. Właścicielką firmy jest Zuzanna Szulakiewicz, absolwentka kierunku Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Inwestycja w kadry kluczem do sukcesu firmy

Główną działalnością firmy jest outsourcing usług kadrowych. Termin outsourcing jest angielskim skrótem, oznaczającym korzystanie z zasobów zewnętrznych, pozwalającym na koncentrację na zasadniczych celach firmy. Outsourcing kadr polega na przekazaniu wyspecjalizowanej firmie do realizacji, w całości lub części, funkcji z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W zależności bowiem od priorytetów i preferencji danego przedsiębiorstwa, firma wykonuje – pełne, kompleksowe prowadzenie wszelkich czynności zgodnych z prawem pracy i potrzebami pracodawcy z zakresu prowadzenia dokumentacji kadrowej, albo jedynie wybrane elementy tych dziedzin.

W ramach pełnej usługi Profesja zapewnia obsługę spraw związanych z pracownikami począwszy od zakładania i kompleksowego prowadzenia akt osobowych, rozliczania godzin nadliczbowych i nocnych oraz prowadzenia ewidencji czasu pracy, ustalania uprawnień, ewidencjonowania i rozliczania wykorzystanych urlopów wypoczynkowych oraz innych absencji i przerw w wykonywaniu pracy, przygotowywania i archiwizowania dokumentów osób współpracujących na podstawie umów cywilnoprawnych, dostarczania odpowiednich danych i udzielania wyjaśnień stosownym organom i instytucjom, informowania o zmianach przepisów prawa pracy, pomoc podczas inspekcji i kontroli urzędów i instytucji państwowych, przechowywania dokumentacji i danych kadrowych w miejscach i formach bezpiecznych, strzeżonych i zapewniających pełną poufność oraz zgodność z wymogami prawa, po szkolenie z zakresu BHP oraz kierowania pracowników na wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie. W ramach współpracy firma zapewnia najwyższy poziom świadczonych usług oraz ich zgodność z wymogami obowiązujących w Polsce przepisów.

Korzyści płynące z współpracy z firmą Profesja to obniżenie kosztów administracyjnych nawet do 50% poprzez brak nakładów na inwestycje w nowe miejsca pracy. Outsourcing to także stały dostęp do szerokiego grona ekspertów – nie tylko do specjalistów z zakresu kadr i BHP, lecz także księgowych, radców prawnych czy doradców podatkowych. Dzięki temu firma nie musi ponosić kosztów zatrudnienia, rekrutacji i szkolenia własnego personelu.

Usługa kadrowa i administracja personelem skierowana jest do pracodawców, którzy pragną skoncentrować się na realizacji statutowych zadań firmy, zachować poufność danych osobowych swoich pracowników i jednocześnie mieć pewność, że procesy administracji kadrowej prowadzone są rzetelnie, terminowo i w pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym. Outsourcing staje się także coraz częściej stosowany w sytuacjach doraźnych, np. w przypadku chęci potwierdzenia przez pracodawcę zgodności posiadanej dokumentacji kadrowej z obowiązującymi przepisami i wymogami urzędów.

Priorytetem przy wyborze właściwego usługodawcy zawsze winny być m.in. praktyka, referencje, profesjonalizm, wachlarz oferowanych usług i stosowane rozwiązania informatyczne. Wybór właściwej firmy gwarantuje osiągnięcie zamierzonego celu. Firma Profesja współpracuje z ponad 40 firmami w gminie Mosina, Poznaniu oraz okolicy. Jest młodą i prężnie rozwijającą się firmą, a w trakcie swojej ponad 3 letniej działalności wielokrotnie reprezentowała swoje firmy przed instytucjami państwowymi, kontrolującymi dokumentację pracowniczą i warunki pracy.

Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania, w tym celu zapraszam na bezpłatne porady z zakresu prawa pracy i BHP do biura Profesja przy ul. Poznańskiej 9 w Mosinie.

Zuzanna Szulakiewicz

Specjalista ds. BHP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj