Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | sobota, 15 gru, 2012 |

Profesjonalne ćwiczenia strażaków

41 strażaków ochotników z Mosiny, Stęszewa, Puszczykowa i Kórnika uczestniczyło w pięciodniowym szkoleniu poświęconemu ratownictwu drogowemu.

Ćwiczenia straży pożarnej

Podczas zajęć trenowano m.in. udzielanie pomocy i uwalnianie osób zakleszczonych we wrakach samochodów, które uległy wypadkom drogowym. W praktycznych ćwiczeniach (wykonywano je na prawdziwych pojazdach) wykorzystywano najnowocześniejszy sprzęt do stabilizacji pojazdów, ich podnoszenia i rozcinania karoserii. W trakcie zajęć strażacy ćwiczyli i zapoznawali się z nowym sprzętem OSP Mosina przeznaczonym do prowadzenia tego typu akcji (zestaw do stabilizacji i zabezpieczenia pojazdów, poduszki podnoszące, siłowniki hydrauliczne, wyciągarki i osprzęt towarzyszący).

remiza staży pożarnej w Mosinie

remiza staży pożarnej w Mosinie

straż pożarna - strażak w akcji

Za profesjonalne przygotowanie szkolenia Komendant Miejski PSP w Poznaniu przysłał na ręce Burmistrza Mosiny podziękowania. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.9/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo