Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 24 kwi, 2012 | komentarze 2

Zapowiada się upalne lato

Prognoza na lato 2012. Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi.

Prognoza na lato 2012

Maj bardzo gorący i suchy

Niewykluczone, że już w maju nadejdą pierwsze upały. Występuje duże prawdopodobieństwo ekstremalnie ciepłego maja, jednego z najcieplejszych w historii. W maju będzie sucho i słonecznie.

Czerwiec upalny i suchy

Czerwiec będzie bardzo gorący i upalny. Będziemy mieć mnóstwo słonecznych i suchych dni. Jednym słowem prawdziwe lato, które rozpocznie się pod względem termicznym wcześniej niż według normy wieloletniej.

Lipiec i sierpień upalne i suche

To będzie upalne, suche i słoneczne lato. Ostatnio suszę przez znaczną część lata mieliśmy w 2006 roku, zaś całoletnią w 1992 roku. W obu przypadkach jeden z miesięcy był rekordowo ciepły. W tym roku może być podobnie.

Wrzesień ciepły i słoneczny

Wraz z końcem wakacji nie skończy się piękna pogoda. Wrzesień nadal będzie przynosić pogodne niebo, niewiele opadów i wysoką temperaturę. Mamy w tym roku szansę na przedłużenie lata i tym samym późniejszą niż zwykle jesień, której tak nie lubimy.

lato nad morzem - bałtycka plaża widziana z wydm

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • aol
    środa, 29 sty, 2014, 9:06:33 |

    w jednym artykule jest napisane mroźne I zimne lato a w tym upalne I gorące

  • Many
    środa, 29 sty, 2014, 9:09:56 |

    @aol – każdy z tych artykułów dotyczy innych lat – ten jest archiwalny.

Skomentuj