Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 11 kwi, 2012 |

Projektują wodociągi i kanalizację

Do września mają zakończyć się prace projektowe sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Mosinie i dziewięciu sołectwach tej gminy. Na deskach kreślarskich znajduje się obecnie prawie 15 kilometrów sieci wodociągowej oraz ponad 5 kilometrów kanalizacji sanitarnej.

Projekt kanalizacji Borkowice

Największy odcinek wodociągu projektowany jest w Borkowicach, który będzie miał 4,2 km długości. Drugi pod względem długości jest wodociąg planowany wzdłuż ul. Konopnickiej i Orzeszkowej w Mosinie. Będzie miał długość 2650 metrów. W Krośnie przybędzie wodociągu o długości 1600 m. Projektanci opracowują ponadto sieci w Bolesławcu, Daszewicach, Drużynie, Dymaczewie Nowym i Starym, Nowinkach (na ul. Krótkiej i Rolnej) – w sumie 10159 metrów. Natomiast w Mosinie prace projektowe obejmują ulice: Strzelecką/Królowej Jadwigi, Platanowej i Nałkowskiej/ Żeromskiego – razem 4750 m.

Jeśli chodzi o kanalizację, najdłuższe odcinki projektowane są w: ul. Konopnickiej/Orzeszkowej (2650 m.) oraz Nałkowskiej /Żeromskiego (1150 m.) w Mosinie – w sumie 4100 m. Oprócz tego projektanci opracowują sieci w ul. Strzeleckiej w Mosinie oraz w Nowinkach (ul. Krótka i Rolna) i Rogalinku razem 1095 m. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj