Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 7 gru, 2012 |

Trwa największy turniej piłkarski w Wielkopolsce – Reiss Cup 2012

Za nami pierwszy dzień piłkarskich zmagań w Pniewach.

Kilkanaście drużyn, gorąca atmosfera, uroczysta oprawa, szalejący na trybunach kibice, popis umiejętności piłkarskich, a także łzy po porażce i szał radości po zwycięstwie. Organizatorzy Reiss Cup po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i urządzili wszystkim miłośnikom futbolu prawdziwe piłkarskie święto.

Reiss Cup 2012

W sobotę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR, na ul. Wolności 20 w Pniewach odbył się pierwszy dzień turnieju Reiss Cup. W rywalizacji o najwyższe miejsca na podium wzięło udział kilkuset zawodników z 17 lokalizacji, m.in. Poznania, Puszczykowa, Baranowa, Skórzewa, Lubonia, Plewisk, Opalenicy, Kórnika i Pniew.

Piotr Reiss

Piotr Reiss

Na uczestników i ich rodzin czekały liczne atrakcje – Było wszystko, co w sporcie najważniejsze, czyli zdrowa rywalizacja, dużo radości i uśmiechu. A to dopiero początek. Jutro kolejne emocje podczas drugiego dnia zmagań – zapewniają organizatorzy tegorocznej edycji Reiss Cup. Nie zabrakło także gwiazd sportu. Gościem specjalnym turnieju był Piotr Reiss, oraz były piłkarz Lecha, Maciej Scherfchen – Turnieje takie jak ten dają niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności piłkarskich. Jestem pod wrażeniem, z jak wielkim zapałem i zaangażowaniem mali sportowcy podchodzą do każdego meczu. Cieszę się, że gospodarzem dzisiejszego turnieju są Pniewy, gdyż to właśnie w Sokole Pniewy rozpoczynałem swoją przygodę z piłką. Mam nadzieję, że mali zawodnicy z Akademii, którzy dziś tak dzielnie walczyli o medale, będą w przyszłości stanowić o sile polskiej piłki nożnej – mówi Scherfchen.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wręczenie zawodnikom medali i upominków mikołajowych przez burmistrza Pniew – Pana Jarosława Przewoźnego oraz założyciela Akademii – Piotra Reissa.

Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami.

Konin i Kórnik

Kolejny turniej już w następny weekend, 8 grudnia w Koninie oraz 8 – 9 grudnia w Kórniku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Wielkopolan do wzięcia udziału w Reiss Cup i do wspólnego kibicowania podczas wielkiego święta Akademii.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj