Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 10 paź, 2012 |

Relikwia w Puszczykowie

Do Puszczykowa sprowadzono relikwię błogosławionego papieża Jana Pawła II. Uroczystość związana z jej wprowadzeniem do świątyni pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się 16 października br. o godz. 18.00. Relikwia, którą jest kropla krwi Jana Pawła II na skrawku tkaniny została przekazana przez Metropolitę Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza, który wspierał działania puszczykowian o pozyskanie relikwii.

RELIKWIA BŁOGOSŁAWIONEGO JANA PAWŁA II W PUSZCZYKOWIE

Do Krakowa 8 sierpnia br. wyjechała po nią delegacja w składzie: o. Andrzej Wichowski prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego, o. Marek Smyk, proboszcz puszczykowskiej parafii pw. Św. Józefa, burmistrz Andrzej Balcerek oraz profesor Zenon Błądek. Podczas spotkania kardynał S. Dziwisz wpisał się także do Księgi Pamiątkowej z wpisami z okazji 50.lecia nadana praw miejskich naszemu miastu Puszczykowo. Pamiątkowego wpisu dokonał także kard. Marian Jaworski, który obiecał, że jeśli stan zdrowia mu na to pozwoli będzie uczestniczył w październikowej uroczystości wprowadzenia relikwii do puszczykowskiej świątyni.

Po wprowadzeniu do świątyni relikwie spoczną w nawie głównej, w specjalnie przygotowywanym miejscu (obecnie przechowywane są w kaplicy zakonnej). Jak powiedział prof. Z. Błądek znajdzie się tam również miejsce do modlitwy. Sam relikwiarz będzie miał elementy nawiązujące do symboliki zgromadzenia „Duchaczy”.

relikwie w Puszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj