Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | niedziela, 15 lip, 2012 |

Rolnicy Okupują… Konsumenci Wspierają!

Prosimy o nagłaśnianie i wspieranie dobrych rolników, bo od nich zależy nasze zdrowie i zachowanie różnorodności biologiczno-kulturowej. Nie oddajmy naszej niezależności, dobrej żywności i tradycyjnych nasion w ręce korporacji i związanych z nimi polityków i naukowców.

Protest zachodniopomorskich rolników

SZCZECIN – w czerwcu odbył się protest zachodniopomorskich rolników przed siedzibą ANR na Wałach Chrobrego. Wśród rolniczych postulatów dotyczących podniesienia wieku emerytalnego, nieprawidłowości w procesie restrukturyzacji gruntów i złej polityki ochronnej rodzimego rynku żywności, znalazły się też takie, których OD DAWNA DOMAGAJĄ SIĘ KONSUMENCI I PSZCZELARZE. Chodzi o WPROWADZENIE W POLSCE, wzorem innych krajów UE, ZAKAZU UPRAW ROŚLIN ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE: kukurydzy MON 810 i ziemniaka AMFLORA. Żądania dotyczą też wprowadzenia takich regulacji prawnych, które umożliwią sprzedaż przetworzonych produktów z gospodarstw rolnych wytwarzanych na bazie własnych surowców. „Obecnie żaden produkt przetworzony w kuchni rolnika nie ma prawa być wprowadzony do obrotu. Jeśli rolnik zamierza wytłoczyć sok z własnych malin, musi zbudować i zarejestrować przetwórnię, która powinna spełniać takie wymogi sanitarne jak olbrzymie zakłady przemysłuspożywczego. Efektem jest to, że rolnicy nie mogą zarabiać na przetwórstwie swoich płodów rolnych, a konsumenci nie mają dostępu do tradycyjnych, smacznych i zdrowych wyrobów z gospodarstw i są skazani na „plastikowe” jedzenie z supermarketów…Kolejną niezwykle ważną sprawą jest NIEZWŁOCZNIE wprowadzanie zakazu upraw GMO, mówi Edyta Jaroszewska-Nowak, rolniczka z Kluczkowa, która reprezentuje Koalicję POLSKA WOLNA Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC.

Kontakt: Edyta Jaroszewska-Nowak, tel:609645386

OKUPACJA BYDGOSZCZY

Niemal dwieście ciągników dotarło 14 czerwca do Bydgoszczy i zablokowało ulicę Jagiellońską w centrum miasta. Na stojącym na czele traktorze zawieszono transparent z napisem „Sawickiego polityka dobija polskiego rolnika”.
Protesty odbywają się w całej Polsce. Więcej informacji na stronie Solidarności Rolników Indywidualnych www.solidarnoscri.pl
==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl  www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.2/10 (Głosujących: 15)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo