Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 5 sie, 2012 | 1 Komentarz

Czy w Mosinie powstanie skatepark?

To pytanie zadają sobie fascynaci tego sportu w Mosinie już od kilku lat. W lipcu odbyły się kolejne rozmowy w Urzędzie z reprezentantami tego ekstremalnego pomysłu na spędzanie czasu wolnego.

Projekt budowy skateparku to nic nowego w naszej gminie– mówi organizator spotkania Zastępca Burmistrza Gminy Mosina Waldemar Krzyżanowski. Bardzo poważnie myślano już na ten temat w roku 2009. Dowodem moich słów jest fakt posiadania przez gminę gotowego projektu budowy takiej inwestycji – dodaje Krzyżanowski. Pomimo posiadanej dokumentacji projektowej nigdy nie udało się zrealizować projektu z powodów finansowych. Czy rozpoczęcie rozmów na ten temat oznacza pojawienie się nowych możliwości, czy to wyłącznie ponowne rozbudzanie nadziei dla młodych ludzi zainteresowanych tym tematem?

Projekt betonowego skateparku

Gmina posiada projekt betonowego skateparku. I właśnie do takiego rozwiązania, jako bardziej trwałego i atrakcyjniejszego przychyla się młodzież. Niestety jest to rozwiązanie kapitałochłonne, ponieważ koszt realizacji wynosi około 800 tys. złotych. – Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z dalszych rozmów. Będziemy poszukiwać możliwości współfinansowania tej inwestycji z funduszy zewnętrznych – mówi Waldemar Krzyżanowski. – Spróbujemy poszukać pieniędzy poprzez projekty w ramach Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski, do której należymy jako gmina. Po zakończeniu inwestycji związanych z równie ważnymi świetlicami i boiskami w sołectwach, spróbujemy przymierzyć się do realizacji tego pomysłu. (red.)

Rider grindujący poręcz przy Urzędzie Miasta w Mosinie

Rider grindujący poręcz przy Urzędzie Miasta w Mosinie (2014 r.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • eee
    wtorek, 14 sie, 2012, 8:16:12 |

    Czyli temat będzie zapomniany po paru miesiącach i środki finansowe będą przeznaczone na co innego ale to normalne w polsce. Straciłem nadzieję by powstał jakiś skatepark miejsce gdzie można odreagować od pracy ale widać że muszę usiąść na ławce i pić piwo

Skomentuj