Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | piątek, 18 maj, 2012 |

Rozmowy o Naszej Historii

W Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie już od trzech lat odbywają się prezentacje multimedialne dotyczące ważnych wydarzeń historycznych związanych z przeszłością Polski.

Po prezentacjach na temat wydarzeń i przemian ostatnich 90 lat oraz na temat Bitwy pod Grunwaldem i konfliktu z Zakonem Krzyżackim przyszedł czas na coś zupełnie nietypowego – historię polskiej piłki nożnej. W kontekście zbliżającego się turnieju EURO 2012 wydaje się to uzasadnione. Do tej pory przedstawiono już trzy części prezentacji.

W pierwszej części opowiedziano jak narodziła się piłka nożna, w drugiej – jak tworzyły się pierwsze kluby piłkarskie w Polsce. Trzecia część była szczególnie atrakcyjna, ponieważ opowiadała o największych sukcesach naszych piłkarzy w latach 1972-1974. Można było obejrzeć fragmenty meczów z Igrzysk Olimpijskich w Monachium, fragmenty meczów eliminacyjnych z Anglią (1973r.) oraz bramki strzelone na Mistrzostwach Świata w 1974r.. Materiały filmowe zapewnili nam Patrycja Szubarga i Arkadiusz Rothe.

Cykl prezentacji historycznych przygotowują autorzy niniejszego artykułu.

Wychowawcy Internatu SOSW w Mosinie
Joanna Kozłowska- Skoryna
Jacek Krobski

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj