Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 21 lip, 2012 | 1 Komentarz

Robimy to po to, żeby wiedzieć jak żyją Polacy

– Kulturalny, taktowny, nie narzucający swoich poglądów. Świetny, niepokorny dziennikarz. Uwielbiałem go słuchać…

Tak najkrócej można streścić reakcję jednego ze współpracowników GMP na wieść o spotkaniu z Krzysztofem Skowrońskim w Szamotułach i o tym, że być może zawita do Mosiny.

Jest lipcowy, deszczowy poranek. Radio Wnet nadaje na żywo w plenerze, tym razem na terenie Zamku Górków w Szamotułach. Studio zainstalowano przed restauracją Sanguszko, pod parasolami, pod którymi kryją się przed deszczem goście Krzysztofa Skowrońskiego.

Krzysztof Skowroński

Krzysztof Skowroński ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu ZET, gdzie stworzył i prowadził wiele popularnych programów publicystycznych m.in. Gość Radia ZET, Śniadanie z Radiem ZET, Koktajl Mołotowa, Jazda Polska. W 2000 wraz z grupą innych dziennikarzy odszedł z Radia ZET. Od 7 stycznia 2001 do sierpnia 2002 współpracował z Programem III Polskiego Radia, w którym prowadził codzienne rozmowy z politykami w porannym programie Salon polityczny Trójki. W telewizji znany jest m.in. z programów publicystycznych Gość Jedynki w TVP1 i Rozmowa Dnia i Pytania w Telewizji Puls. Od września 2003 do września 2004 współpracował z Polsatem, gdzie można było go zobaczyć w takich audycjach jak Wywiad Skowrońskiego czy cotygodniowa debata Biały kot czy czarny pies. Później ponownie współpracował z TVP1, zajmując się prowadzeniem niedzielnego programu publicystycznego Wywiad i Opinie, w którym wraz z zaproszonymi dziennikarzami prasowymi komentuje wydarzenia polityczne ostatniego tygodnia. Był felietonistą dziennika „Rzeczpospolita”.

Od 8 lipca 2006 do 25 lutego 2009 dyrektor programowy Programu III Polskiego Radia. Okazjonalnie na antenie stacji prowadził piątkowe wydania audycji Salon polityczny Trójki. 15 marca 2007 został laureatem nagrody imienia Dariusza Fikusa (przyznawana przez redakcję gazety „Rzeczpospolita” i jej wydawcę „Presspublica”) w kategorii wydawców i redaktorów naczelnych.

Radio Wnet

W 2009 roku założyciel i redaktor internetowego radia „Radio Wnet„.

– Radio Wnet powstało z pasji, miłości, chęci tworzenia i chęci niezależności, mówi Krzysztof Skowroński. – Po przygodzie w Trójce, po tym jak podziękowano mi za moje dwa lata pracy, postanowiliśmy, bo to było kilka osób, że zbudujemy medium, w którym my będziemy tymi, którzy mówią i robią, co chcą. Robią rzeczy dobre, szlachetne i pożyteczne. Powstała idea radia Wnet…

Więcej w sierpniowym wydaniu gazety.

Krzysztof Skowroński, Radio Wnet

Krzysztof Skowroński, Radio Wnet

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Gość
    sobota, 28 lip, 2012, 9:24:15 |

    Tak, to fantastyczny facet, poukładany, mądry, bardzo miły, a co najważniejsze stawiający interes Polski na pierwszym miejscu. Gdyby wszyscy dziennikarze tacy byli świadomość obywateli naszego kraju byłaby zupełnie inna…

Skomentuj