Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 15 lut, 2012 | 1 Komentarz

Straż Miejska w Mosinie w 2011r. – podsumowanie

Dużo mówi się ostatnio o bezpieczeństwie w mieście, jedni strażników miejskich chwalą, inni mają do nich pretensje. Liczba przestępstw i wykroczeń nie maleje, problemy były i są. Dlatego poprosiliśmy komendanta mosińskiej Straży Miejskiej, Andrzeja Woźniaka o podsumowanie pracy Straży w 2011 roku.

Straż Miejska mieści się przy ul. Krotowskiego 16 (dawna siedziba z Zakładu Usług Komunalnych). Działa na podstawie Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r o strażach gminnych oraz regulaminu Straży Miejskiej w Mosinie. W 2011 rok stan osobowy Straży Miejskiej – komendant i ośmiu strażników – nie uległ zmianie.

Działania Straży Miejskiej na przestrzeni 2011 roku:

Kontrolno – interwencyjne prowadzone były w ramach codziennych planowych służb przez patrole piesze i zmotoryzowane, jak również w trakcie doraźnych interwencji, podejmowanych w następstwie zgłoszeń. Przeprowadzono 1571 interwencji, w tym 98 w stosunku do zwierząt, odłowiono 99 (w tym psy, lisy, dziki, kunę, jenota, bociana).

Mandatami karnymi ukarano 1064 osoby, pouczono 1167 osób, przesłuchano i skierowano do sądu 56 przeciwko sprawcom wykroczeń, wylegitymowano 2237 osób.

Zabezpieczano awarie i inne zdarzenia losowe.

W 2011 roku funkcjonariusze SM zabezpieczali na terenie miasta i gminy 41 imprez o charakterze politycznym, patriotycznym, religijnym, sportowym i rekreacyjnym.

Poddano kontroli 347 posesji pod kątem posiadanych umów z koncesjonowanymi wywozicielami nieczystości stałych i płynnych, oznakowania i porządku na terenie posesji.

W 2011 roku Straż Miejska podejmowała działania w zakresie ochrony środowiska mające na celu lokalizację i likwidację nielegalnych wysypisk śmieci, interwencje w stosunku do osób dokonujących spalania odpadów, wypalania traw, palenia ognisk.

Kontrolowano sklepy i targowisko miejskie.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci, w dniach nauki szkolnej prowadzono akcje bezpieczna droga do szkoły, prowadzono działania profilaktyczne polegające na nadzorze dojścia dzieci do szkół , wspólnie z Policją prowadzono zajęcia z młodzieżą w szkołach podstawowych w zakresie jazdy rowerem, bezpieczeństwa na drogach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Strażnicy uczestniczyli w spotkaniach, w przedszkolach, w świetlicach wiejskich, prowadząc zajęcia z młodzieżą, uczestniczyli w zebraniach wiejskich i konferencjach nauczycieli, współpracowali z dyrekcjami szkół z terenu gminy, ze strażami miejskimi: z Poznania, Kórnika, Lubonia, Komornik i Puszczykowa z Zawodową i Ochotniczą Strażą Pożarną w Mosinie.

Straż Miejska nadzorowała też prace skazanych, ukaranych przez Sąd Rejonowy w Śremie, którzy wypracowali na rzecz Gminy 4942 godziny na łączną kwotę 27.181 zł, przyjmując najniższa stawkę – 5,50zł za godzinę pracy.

W dalszym ciągu, tak jak i Państwo uważamy, że ogólne statystyki, jakie przedstawiliśmy są nie satysfakcjonujące. Każdy chciałby strażnika widzieć każdego dnia na swojej ulicy. Niestety przy tej ilości strażników nie jest to możliwe. W roku 2012 podjęliśmy współpracę z Policją w Mosinie. Już w lutym na ulicach pojawią się pierwsze wspólne patrole.

Szanowni Państwo w 2012 roku będzie bezpieczniej.

Andrzej Woźniak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • internetowy
    wtorek, 27 mar, 2012, 17:34:59 |

    Moglaby sie nasza straz mosinska zebrac w sily w koncu i zamiast wypisywania calymi dniami mandatow za parkowanie urochomic swoja strone internetowa

Skomentuj