Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | środa, 24 paź, 2012 |

Straż Pożarna w SOSW

Kiedy sytuacja marna, kto pomoże? Straż Pożarna!

Taki był tytuł tegorocznej imprezy żegnającej lato, która odbyła się 27 września br. na terenie Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie.

Łatwo się domyślić, że głównym bohaterem spotkania była Straż Pożarna, a w szczególności I zmiana mosińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pod dowództwem st. aspiranta – Łukasza Sokołowskiego.

remiza staży pożarnej w Mosinie

remiza staży pożarnej w Mosinie

Strażacy z naszej okolicy odwiedzili wychowanków naszego Ośrodka przyjeżdżając dwoma wozami bojowymi. Była to niepowtarzalna okazja do rozegrania Internatowych Zawodów Pożarniczych o nagrodę Złotej Sikawki. Współzawodniczyły trzy „zastępy” – połączone siły Gr. I i IV oraz Gr. II i Gr. III.  „Zastępy” musiały się wykazać wiedzą teoretyczną (wymienić zadania PSP, podać numery alarmowe, dobrać środki gaśnicze do różnych pożarów) oraz praktyczną. Była to najbardziej interesująca część zawodów, bo dzięki uprzejmości i pomocy naszych gości można było rozegrać takie konkurencje, jak „Alarm w Jednostce”, „Montowanie zestawu pożarniczego” oraz „Gaszenie pożaru w trudnych warunkach”. Po rozegraniu wszystkich konkurencji strażacy zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie ratownictwa, a prowadzący imprezę Jacek Krobski zajął się obliczaniem zdobytych przez „zastępy” punktów. Złotą Sikawkę zdobył „zastęp” III  wyprzedzając o 2 punkty pozostałe „zastępy”. Tak więc, jak stwierdzili nasi goście, wychowankowie Internatu to niezły materiał na strażaków. Po wręczeniu dyplomów i podziękowań udaliśmy się wszyscy do stołówki na zasłużoną kolację.

Wychowawcy Internatu SOSW w Mosinie

Joanna Kozłowska – Skoryna

Jacek Krobski

Strażacy na terenie Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie

Strażacy na terenie Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mosinie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj