Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 6 gru, 2012 |

Święto Niepodległości w Mosinie

Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Mosinie rozpoczęła w tym roku obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystym nabożeństwie oprawę muzyczną zapewnili muzycy ze Stowarzyszenia Muzycznego Orkiestra Dęta im hm. Antoniego Jerzaka oraz Chór Kościelny pw. Św. Cecylii.

Święto Niepodległości w Mosinie

W nabożeństwie uczestniczyły także poczty sztandarowe i zaproszone delegacje. Po Mszy świętej wszyscy przemaszerowali pod pomnik na placu 20 Października, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Burmistrz Mosiny, Zofia Springer podziękowała wszystkim za aktywny udział w uroczystości oraz za wywieszenie w tym dniu flag narodowych.

Z placu wszyscy udali się do Mosińskiego Ośrodka Kultury gdzie przygotowano dalszą część obchodów rocznicy, której głównym elementem był koncert Krystyny Prońko. Jednak zanim na scenie pojawiła się znana artystka, goście usłyszeli wiązankę słowno-muzyczną w wykonaniu Marty Budzyńskiej, nawiązującą tematycznie do obchodów odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Na ręce Prezesa Przemysława Pilarskiego złożono podziękowania dla Gospodarczego Banku Spółdzielczego, który był sponsorem uroczystości. Oddanie hołdu Prezydentowi RP Edwardowi Raczyńskiemu

Władze samorządowe i mieszkańcy Mosiny nie zapominają w tym dniu także o Prezydencie RP Edwardzie Raczyńskim spoczywającym w krypcie kościoła w Rogalinie. W czwartek 8 listopada 2012 roku przedstawiciele samorządu Gminy Mosina złożyli wiązanki kwiatów na grobie hrabiego Raczyńskiego. W tym roku na pomniku hrabiego stanął także znicz od radnych z… Krakowa. Znicz został przysłany pocztą z prośbą o zapalenie na grobie E. Raczyńskiego, który jest Honorowym Obywatelem Krakowa. (red.)

Pomnik Powstańców Wielkopolskich i Ofiar II Wojny Światowej na skwerze na Placu 20 Października w Mosinie

Pomnik Powstańców Wielkopolskich i Ofiar II Wojny Światowej na skwerze na Placu 20 Października w Mosinie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj