Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 10 wrz, 2012 | 1 Komentarz

Szeroko na Wąskiej 2012

W tym roku było rzeczywiście bardzo wąsko, bo ulica Poznańska nie została wyłączona z ruchu z powodu remontu mostu. Nie przeszkodziło to jednak wystawcom i jak co roku impreza wypadła bardzo dobrze.

Szeroko na Wąskiej w Mosinie

Nie sposób opowiedzieć o wszystkich artystach i rzemieślnikach, stoisk było wiele, zainteresowanie duże, atmosfera wspaniała. Zadbał o to oczywiście prowadzący – Andrzej Kasprzyk, który nikomu nie „przepuścił”, przedstawiał twórców od najlepszej strony, bawił gości i zwiedzających. Według niego np., co stwierdził z wielką powagą, o motory panowie właściciele z Mosiny, którzy licznie przybyli swoimi maszynami, dbają bardziej niż o własne małżonki.

Pracownicy MOK, z dyrektorem Markiem Dudkiem na czele troszczyli się o wystawców i gości, służyli pomocą i radą. A jeśli chodzi o same eksponaty i wyroby, naprawdę było co oglądać. I była to też okazja do zawarcia znajomości z miejscowymi artystami. Mosina ma się czym pochwalić. Najlepszym dowodem był gość z Belgii, który już po raz kolejny specjalnie przybył na imprezę.

Przedstawiciele klubu UKS Rogalinek przybyli na Wąską z łodzią, która pływa po Warcie. Skarbnik klubu, Sławomir Michalski twierdzi, że naprawdę „Warta jest warta poznania”.

Na stoisku panów Sławka i Benia pn. „Słodka pasieka” można było oglądać przez szkło rój pszczół razem z matką.

Waldemar Wiązek, właściciel żwirowni w Krośnie wystawił w tym roku obok innych kości i zębów zwierząt, żyjących kilkanaście tysięcy lat temu, ogromny ząb mamuta o wadze 12 kg, znaleziony podczas kopania żwiru i zachowany w idealnym stanie. Jak musiało wyglądać zwierzę żyjące tutaj, którego jeden ząb waży 12 kilogramów? Czy przypadkiem nie spacerowało sobie po terenie, na którym dzisiaj wystawiono jego ząb? Musiałoby chyba nosić głowę na wysokości okien pierwszego piętra budynku Urzędu Miejskiego… Bogatą kolekcją radnego Wiązka opiekuje się prof. Kamila Pawłowska z UAM w Poznaniu. Kolekcjoner obiecuje przedstawić swoje zbiory, dokładnie opisane przez panią profesor wraz z opisem środowiska, w którym te ogromy żyły. Warto zaznaczyć, że zęby i kości znajdowane są na głębokości 7 i 8 metra poniżej lustra wody.

Firma „Kreacja” Krystyny Kosz z Mosiny wystąpiła z kolekcją nowych ubiorów damskich. Pokazały ją na scenie członkinie zespołu śpiewaczego „My” pod kierownictwem Danuty Połczyńskiej Nowak.

W VIII edycji „Szeroko na Wąskiej” – plenerowej prezentacji twórców amatorów i profesjonalistów oraz hobbystów, kolekcjonerów i pasjonatów wzięło udział 188 uczestników. Impreza została dofinansowana z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Patronat medialny: Telewizja Polska, program 3, Radio Merkury, Merkuriusz Mosiński i Gazeta Mosińsko-Puszczykowska.

Szeroko na Wąskiej 2012 - Sylwia Taciak

Szeroko na Wąskiej 2012 – Sylwia Taciak

Szeroko na Wąskiej 2012 - ulica Wąska w Mosinie

Szeroko na Wąskiej 2012 – ulica Wąska w Mosinie

Szeroko na Wąskiej 2012 - pan z gazetą

Szeroko na Wąskiej 2012

Szeroko na Wąskiej 2012 - Andrzej Kasprzyk

Szeroko na Wąskiej 2012 – Andrzej Kasprzyk

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • mymosina
    sobota, 15 wrz, 2012, 3:56:49 |

    witam serdecznie:) temat pewnie już nudny… remont mostu:) a dokładnie moje zainteresowanie bramką przy rondzie. wszystkie bramki mają ponad 3 metry. wóz np.OSP MOSINA ma ok.3.30 metra, a nie jest najwyższy wóz strażacki… są większe. w razie pożaru pozostaje zakaz wjazdu np.od strony szkoły nr 1? a było głośno że mamy bardzo nowoczesny monitoring:/ który nawet w nocy odczyta nr rej ciężarówki którą mogę wjechać na rynek… pozdrawiam driwer made by MOSINA.

Skomentuj