Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Redakcja GMP | piątek, 11 mj., 2012 | komentarze 4

Akt wandalizmu na Gliniankach

Komu przeszkadzały rośliny, które tworzyły napis mosina.pl? Komu przeszkadzały kosze na śmieci, że wrzucił je do wody? Czy naprawdę każdą ciekawą inicjatywę trzeba zniszczyć?

Wandalizm na gliniankach

W nocy z 5/6 maja br. na Gliniankach w Mosinie w okolicy wieży widokowej nieznani sprawcy zniszczyli napis MOSINA.pl. Wyrwane zostały wszystkie rośliny, zasadzone przed niespełna miesiącem, które aktualnie były w fazie ukorzeniania. Praca wszystkich osób, które wzięły udział w akcji wprowadzania zieleni przy wieży została w jednej chwili zniszczona. Wandalom przeszkadzały także kosze na śmieci. Jeden z nich wrzucili do zbiornika wodnego, drugi zrzucili z tarasu widokowego, a trzeci porzucili przy wieży. Próbowali także zniszczyć ławkę, ale im się nie udało.

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

kąpielisko na Gliniankach w Mosinie

Wieża widokowa i mała infrastruktura turystyczna powstały dla dobra wspólnego, aby osoby odwiedzające to miejsce mogły odpocząć w otoczeniu przyrody. Wielka szkoda, że sprawcy tego bezmyślnego incydentu, który miał miejsce dzisiejszej nocy, tego nie rozumieją.

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję.

glinianki z wieżą widokową - Mosina Pożegowo

glinianki z wieżą widokową – Mosina Pożegowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • mam
  poniedziałek, 7 mj., 2012, 17:25:45 |

  Pod prąd jakby podłączyć to wszystko pewnie byłoby za mało. Ca za ludzie. Ale cóż co zrobić

 • czytelnik
  poniedziałek, 7 mj., 2012, 17:43:02 |

  Zastanawiam się czy oby na pewno zwykły to akt wandalizmu czy coś więcej. Nie wygląda mi to na typową wandalkę rozpuszczonej młodzieży ale na celowe działania zmierzające do zniszczenia obiektu Jeśli tak było, to na czyje zlecenie? kto mógłby mieć coś z tego?? Mam nadzieję, że policji uda się to wyjaśnić. Ledwo się nacieszyliśmy, że coś się ciekawego buduje, a tu takie coś. . Czekam na bieżące informacje w tym temacie.

 • Pela
  wtorek, 8 mj., 2012, 18:08:47 |

  „Czytelnik” – na zlecenie rodzinnego lekarza udaj sie do psychiatry, potem zgodnie z diagnozą do Gniezna lub Kościana.

Skomentuj