Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | środa, 19 wrz, 2012 |

Więźniowie dla mieszkańców

Cieszy nas to, co robimy, bo widać tego efekty. Nie przesypujemy np. szyszek z jednej strony płotu na drugą. Poza tym zadowoleni są mieszkańcy Czarnokurza – korzystają z boiska codziennie.

Czarnokurz

Budowanie boiska na Czarnokurzu w Mosinie odbywało się przy pomocy więźniów z Leszna. Inicjatywę Jolanty Szymczak, przewodniczącej osiedla wspierał także mieszkaniec Czesław Orwat, który okazał się prawdziwym wsparciem skazanych. Pan Czesław był opiekunem duchowym i powiernikiem mężczyzn odsiadujących wyroki za drobne przestępstwa, i oddelegowanych z więzienia do prac społecznych. Przynosił im też z domu kawę, herbatę i służył dobrym słowem. Mało tego, panowie więźniowie zastrzegli sobie, że bez pana Cześka nie wolno ich nam pokazać w gazecie, co niniejszym czynimy. Zaprzyjaźnili się z nim do tego stopnia, że zadeklarowali pomoc przy innych pracach w gminie. Nie pozostaje nic innego jak szukać kolejnych wyzwań i ściągnąć przyjaciół Cz. Orwata z powrotem do gminy. Gratulujemy. Na zdjęciu cała ekipa budowlana, Cz. Orwat w środku. (eb)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.4/10 (Głosujących: 17)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo