Mosina – Seelze – wizyta w Niemczech

W roku 2000 w Seelze i w 2001 w Mosinie została podpisana umowa o partnerstwie między Mosiną i Seelze. W dokumencie tym burmistrzowie obydwu miast zobowiązali się wspierać kontakty mieszkańców zmierzające do zbliżenia obu narodów.

10-lecie współpracy Mosina – Seelze

W październiku 2011 r. z okazji jubileuszu 10-lecia współpracy Mosinę odwiedziła 50- osobowa grupa z Niemiec. Efektem spotkania było zaproszenie równie licznej delegacji z Mosiny do odwiedzin niemieckiej gminy w roku 2012.

W dniach 7-10 września w Seelze gościło 67 osób (wśród nich m.in. harcerze i młodzież), na czele z Burmistrz – Zofią Springer.

Kolejne spotkanie przedstawicieli obu gmin odbędzie się jesienią przyszłego roku w Mosinie. (red.)

Autor Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Sprawdź również

Dni Stęszewa 2026 - Gwiazdy i szczegółowy program

Dni Stęszewa 2026. Wystąpią: Lanberry, Ania Dąbrowska, SARSA i Maryla Rodowicz

Już 20 i 21 czerwca mieszkańcy gminy Stęszew będą świętować podczas jednej z największych imprez …

Dodaj komentarz