Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 15 paź, 2012 |

Wybory Miss i Mistera Trzeciej Młodości

Zapraszamy Wielkopolskich Seniorów 60+ do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu, którym są V Wybory Miss i Mistera Trzeciej Młodości A.D. 2012.

Wydarzenie to będzie mieć miejsce w listopadzie 2012 roku na Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu. Tegoroczna edycja Wyborów jest współfinansowana ze środków Wojewody Wielkopolskiego oraz ze środków fundacji „Wspólna Droga” – United Way Polska.

Wybory są cykliczną imprezą, organizowaną rokrocznie przez Fundację SIC!, która integruje wszystkich seniorów miasta Poznania.

To znane już w całej Polsce wydarzenie kulturalne połączone z pokazem mody ma wymiar artystyczny i integracyjny. Nasi Laureaci w poprzednich edycjach Wyborów Miss i Mistera 2008 i 2009 byli gośćmi Doroty Wellman i Marcina Prokopa w ogólnopolskiej telewizji TVN w programie „Dzień Dobry TVN” . Zwycięzcy z 2010: Pani Elżbieta Chojnacka – Miss i Pan Florian Piechowiak – Wicemister zostali wybrani do promocji marcowych Targów Aktywni 50 + użyczając swojego wizerunku na billboardy i plakaty i otwierając Targi 50+ w Poznaniu. Zwycięzcy z 2011: Pani Emilia Landskowska – Miss i Pan Stanisław Sobczak – Mister byli jednymi z głównych postaci filmu „Drogi Dwudziestoletni…” zrealizowanym przez jednostkę Urzędu Miasta Poznania.

Wydarzenie to jest wizytówką aktywności i pomysłowości osób po 60-tym roku życia, przełamuje stereotypy na temat starości i wzmacnia wizerunek seniorów jako ludzi aktywnych i z poczuciem humoru. Fundacja SIC! dzięki swoim działaniom zmierza do wydobycia  piękna i bogactwa osób dojrzałych w doświadczeniu życiowym.
Rok 2012, z inicjatywy Komisji Europejskiej, decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej co dodatkowo sprzyja inicjatywom kulturalnym trzeciego i czwartego wieku.

Zgłoszenia

Chętni Kandydaci do Wyborów mogą się zgłaszać do 27 września 2012 roku listownie na adres Fundacji SIC! ul. Szamarzewskiego 17/3, 61-012 Poznań.

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na Wybory, który jest do pobrania na stronie www.poznanskisenior.sic.to , www.sic.to  .

Liczba osób biorących udział w Wyborach jest ograniczona.

Więcej informacji oraz Regulamin Wyborów na stronie www.sic.to oraz www.poznanskisenior.sic.to

Fundacja SIC!
ul. Szamarzewskiego 17/3
Poznań

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj