Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 22 kwi, 2012 |

Wyróżnienia honorowe miasta

„Zasłużony dla miasta Puszczykowa”. Do 30 kwietnia br. można składać wnioski w sprawie nadania wyróżnienia honorowego za szczególnie zasłużoną działalność dla miasta Puszczykowa.

Tytuł „Zasłużony dla miasta Puszczykowa” przyznaje się osobom fizycznym oraz organizacjom gospodarczym, pozarządowym, naukowym i kulturalnym. „Honorowe Obywatelstwo Miasta Puszczykowa” nadaje się wyłącznie osobom fizycznym. Wyróżnienia honorowe Rada Miasta Puszczykowa nadaje uchwałą.

Wnioski o przyznanie tytułu honorowego może składać: grupa co najmniej pięciu radnych, Burmistrz Miasta Puszczykowa, organizacje pozarządowe oraz grupa co najmniej 100 mieszkańców Puszczykowa. Wnioski, zawierające uzasadnienie z opisem zasług kandydata i wskazaniem dowodów na ich potwierdzenie, należy kierować do Przewodniczącego Rady Miasta i składać w kancelarii Urzędu Miejskiego, Puszczykowo, ul. Podleśna 4.

Rada po otrzymaniu wniosku, powołuje komisję w celu jego zweryfikowania i sporządzenia opinii oceniającej zasadność wniosku.

Uchwałę w sprawie wyróżnienia honorowego podejmuje Rada po zapoznaniu się z opinią i stanowiskiem komisji oraz z zebranym materiałem dowodowym.

Uroczyste nadanie wyróżnienia honorowego odbywa się podczas sesji Rady w obecności burmistrza i zaproszonych gości. (red.)

Urząd Miejski w Puszczykowie - budynek urzędu

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj