Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 8 wrz, 2012 |

Złap swoją szansę

Już od poniedziałku 10. września startuje Wielkopolska Akademia Bramkarska pod patronatem Krzysztofa Kotorowskiego. Rozpoczęły się nabory na stałe zajęcia bramkarskie dla zawodników w wieku 7-13 lat. Nadzór organizacyjny i szkoleniowy nad Akademią sprawować będzie Klub Sportowy Akademia Reissa.

 Krzysztof Kotorowski patronem Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej.

Akademia daje niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności stricte bramkarskich pod okiem wyszkolonych trenerów. To bardzo ważne by dzieci rozwijały jak najwięcej nawyków czuciowo-ruchowych, a także zapoznały się ze specyfiką gry na pozycji bramkarza. Kiedy ja rozpoczynałem przygodę ze sportem nie było możliwości uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach tego typu, dlatego tym bardziej chcę pomóc w wychowaniu moich następców –opowiada patron Akademii Krzysztof Kotorowski.

Do Akademii może dołączyć każdy zawodnik bez względu na przynależność klubową w wieku 7-13 lat. Umiejętności bramkarski będą oni nabierać pod okiem wyselekcjonowanego sztabu szkoleniowego Akademii, w którym znaleźli się:

  • Krzysztof Kotorowski – żywa bramkarska legenda Lecha Poznań, w którym gra nieprzerwanie od 2004 roku. Rozegrał ponad 200 meczów w barwach Kolejorza zdobywając z nim tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Puchar Polski i raz Superpuchar.
  • Paweł Linka – były bramkarz Lecha Poznań, obecnie w GKS Dopiewo, który jeszcze jako junior był na testach w Arsenalu Londyn.
  • Rafał Mielcarek – były bramkarz Warty Poznań oraz Reprezentacji Polski w futsalu.
  • Jakub Kamycki – były bramkarz I ligowego GKP Gorzów Wlkp.

To pierwszy tego typu projekt w regionie. Będziemy uczyli podstawowych zachowań bramkarskich już w najmłodszych kategoriach wiekowych. Przez ostatnie kilka miesięcy pracowaliśmy nad metodologią szkolenia, którą zweryfikowaliśmy w trakcie obozów sportowych – komentuje Dominik Czapczyk, Dyrektor ds. Sportu w Akademii Reissa.

Pierwszy trening zaplanowano na 10.09 poniedziałek godz. 17.00 boisko przy Cytadeli.

Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze wypełnienie.

Więcej informacji na temat zapisów do Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej znaleźć można na stronie www.akademiareissa.pl oraz u koordynatora projektu Łukasza Nowaka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj