Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 17 sty, 2013 |

Panu Bogu grają…w Pecnej

Tuż przed Bożym Narodzeniem dowiedziałam się, że w mojej miejscowości powstaje chór, a właściwie zespół tworzący muzykę w duchu katolickim, a co za tym idzie także adwentowym i świątecznym. Kilku informacji udzielił mi instrumentalista zespołu, Michał Pachura.

Chór w Pecnej

Oprócz niego w skład wielopokoleniowej, a przez to jeszcze bardziej interesującej grupy wchodzą Ireneusz Łuczak (pomysłodawca,wokalista), Maria Wojciechowska (wokalistka) oraz Jacek Kuśnierek (wokal, gitara akustyczna). Próbują raz w miesiącu w warunkach domowych, na zmianę u każdego z członków. Michał gra na keyboardzie i co bardzo istotne, wszystkiego nauczył się również w domowym zaciszu. Gdy ćwiczy, domownikom towarzyszy jego muzyka. W parafii Iłowiec raz w miesiącu chór ćwiczy w niepełnym składzie ze scholą dziecięcą. Ponieważ dopiero rozpoczynają swoją działalność, będę z uwagą śledzić ich poczynania i mam nadzieję, że wkrótce usłyszy ich szeroka publiczność, nie tylko w czasie Mszy świętych. Czekamy i kibicujemy  całemu zespołowi.

J. K.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj