Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | sobota, 10 sie, 2013 |

Czacz

W tych czasach dla wielu będzie to dobra wiadomość. I może się przyczyni do tego, że wyświadczymy dobro osobom, które naprawdę na nie zasługują. W niedzielę pojechaliśmy z rodziną do Czacza. Dla tych, którzy nie kojarzą – jest to wieś, 40 km od Mosiny, na trasie Poznań – Wrocław, tuż przed Śmiglem.

Co można kupić w Czaczu?

Można tam kupić wszystko, od śrubokręta do mebli (ja kupiłam kozaczki włoskie, markowe ze skóry za 15 zł). Jest tam towar używany sprowadzany z Zachodu. W czasach, kiedy nastała bieda, ludzie tej wioski wpadli na pomysł sprowadzania z Zachodu różnych rzeczy. Strzał był w dziesiątkę, dzisiaj jeździ do nich całe województwo i nie tylko, bo meble kupili nawet ostatnio przy nas ludzie z Białegostoku, za grosze w porównaniu do cen w normalnym sklepie. Tanim kosztem można wyposażyć  cały dom, np. kuchnia – szafki wiszące i stojące, zlewozmywak, zmywarka do naczyń Simensa kosztuje tam 850 zł. Albo komplet skórzany – rozkładana kanapa i dwa fotele, jak nowe za 1400 zł (plus stolik w prezencie). Nie mówiąc już o kożuszku prawdziwym z kapturem za 40 zł – śliczny. Dlaczego tam tak tanio? Bo jest całe mnóstwo towaru i każdy chce zarobić. Nie da się opisać wszystkiego, ale nie o tym miał być list.

Czacz - miejscowść gm. Śmigiel

Czacz – miejscowość gm. Śmigiel

Ciekawi ludzie

Oprócz fajnych rzeczy spotkaliśmy kapitalnych ludzi.I to całkiem przypadkowo. Ktoś nam powiedział, że za Czaczem jakieś 10 km jest jeszcze jedna wioska Wilkowo Polskie. No i tam pojechaliśmy. Mamy zgodę na podanie adresu i nazwiska tych osób. Oni wcale nie spodziewali się, że im zaproponujemy darmową reklamę. Ale bardzo na to zasługują i nawet nie wiedzą co napiszemy. Kupili-śmy u nich właśnie tą kuchnię, umywalkę za 10 zł, zlewozmywak z szafką za 130 zł, i mnóstwo drobiazgów, z których wiele było prezentem. Ci państwo mieszkają w oddaleniu od Czacza i kiedy ludzie zaczną zakupy w Czaczu nie mają już sił chodzić i nie wiedzą, że dalej w Wilkowie u pani Mirki jest jeszcze korzystniej. To dzielna kobieta, ma duże gospodarstwo, którego w tych czasach nie daje rady prowadzić, bo nie jet to czas dla rolników w Polsce. Razem z mężem zajmują się więc handlem rzeczami z Zahodu i uprawą szparagów. Na więcej nie starcza im już sił, bo pani Mirka ma chory kręgosłup a jej mąż tez wszystkiego na da rady zrobić. Syn nie może im pomóc, bo choruje na raka. Nie jest im lekko, liczy się każ-dy grosz, ostatnio postanowili rzucić palenie, żeby zaoszczędzić. Pani Mirka jest tak miła i uczynna, że po zakupach zaprasza do ogrodu na kawę i ciastko. Dla ludzi biedniejszych zawsze coś ma do podarowania, a to komplet szklanek, a to pościel czy co kto sobie wybierze. Poza tym zawsze daje rabat, a im więcej zakupów, tym rabat większy. Nie piszę więcej, bo chodziło mi o to, żeby pomóc tym, którzy nie mają za dużo pieniędzy. Pani Mirce i jej rodzinie, ponieważ są bardzo dobrzy i ludziom w Mosinie, którzy o tym nie wiedzą, że można kupować tanio i przyjemnie.

Czacz rzeczy na sprzedaż

Czacz rzeczy na sprzedaż źródło:antyki-starocie.blogspot.com

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj