Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 19 lis, 2013 | 1 Komentarz

Dobre i otwarte serca

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie stara się pomagać rodzinom systemowo, nie tylko przekazując niezbędne rzeczy, na zakup których rodziny nie stać, ale i wspierając w szukaniu pracy, uzupełnianiu wykształcenia, czy skontaktowaniu się z jakimś specjalistą (np. lekarzem, prawnikiem, psychologiem, pedagogiem).

Rozdaj siebie

Takie pomaganie nie jest łatwe i wymaga wielu umiejętności, jedna osoba nie jest w stanie ich posiąść, dlatego też tak ważne, wręcz niezbędne jest włączenie w tą pomoc różnych ludzi.
Każdy z nas ma szereg talentów, zdolności, dóbr czy umiejętności. Dzielmy się nimi z tymi, który nas potrzebują.

Czas jesienno-zimowy to dla jednych świetny czas na relaks na stokach narciarskich, wycieczkach około świątecznych, przygotowaniach do Świąt, Sylwestra, a dla innych to zamartwianie się jak przetrwać mrozy, jak zadbać o opał, o ciepłe ubrania dla dzieci, o jedzenie, nie wspominając już o prezentach dla dzieci.

szlachetna paczka śnieg

szlachetna paczka śnieg

Choinka z serduszkami

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie, dzięki uprzejmości Centrum Medycznego Eskulap postara się spełnić przy Państwa pomocy kilka dziecięcych marzeń. Na przełomie listopada i grudnia w Eskulapie pojawi się choinka z serduszkami, na których będzie imię i wiek dziecka. Prezent dla wybranego dziecka będzie można zostawić w recepcji Eskulapa. Będzie również możliwość wsparcia rodzin tych dzieci, przez zakup jedzenia, środków czystości itp. Jedzenie przekażemy na bieżąco, nie będziemy czekać do Świąt. Liczymy na Państwa dobre i otwarte serca.

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Stowarzyszenie Rozdaj Siebie Facebook

Szlachetna Paczka w Mosinie

Przełom listopada i grudnia to również możliwość włączenia się w projekt Szlachetna Paczka. Już od 16 listopada będzie można zarejestrować się na stronie www.szlachetnapaczka.pl i wybrać jedną rodzinę, której chcecie Państwo pomóc. W systemie znajdzie się sporo „naszych” mosińsko-puszczykowskich rodzin. Oczywiście nie będzie tam ich danych osobowych, adresów, lecz opis sytuacji, w jakiej rodzina się znajduje i jej konkretne potrzeby. Zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło.

Jeśli chcieliby Państwo pomóc w inny sposób, zachęcamy do kontaktu z nami: rozdajsiebie@gmail.com tel. 510 697 056.

szlachetna paczka dla rodziny

szlachetna paczka dla rodziny

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

 • M.L.
  wtorek, 19 lis, 2013, 22:06:05 |

  O tym, że pomaganie jest lekiem dla potrzebujących i balsamem dla nas samych

  Nie tylko dla tych, którzy mają mnóstwo wolnego czasu…
  Nie tylko dla tych, którzy mają zasobne portfele…
  Dla tych, którzy czują wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy innym, odcięcia się od swojej indywidualnej codzienności, poznania problemów od innej, niż dotychczas strony oraz ich skali ale czy tylko…?
  Nie piszę ot tak. Wszystko opieram na własnym przykładzie.
  Chęci pomagania nie odczułam od razu To przyszło z czasem Eksplodowała we mnie taka potrzeba.
  Z początku były to “przypadki” pomocy. “Jeśli nie ja, to kto?” Bezsilność i ból w sercu, kiedy patrzyłam na cierpienie, nie pozwalały mi pozostać obojętną…
  Z biegiem czasu ludzie wiedzieli, pod jaki adres uderzyć, bo prośbą tego nazwać nie sposób. Z jednej strony było to frustrujące- takie podrzucanie własnych “problemów”, ale z drugiej strony dla tych “problemów” była to prawdopodobnie jedyna a z pewnością 100%-owa gwarancja uzyskania pomocy.
  (A w tym czasie dusza kwitła a serce promieniało szczęściem…
  Dziś nie wiem, kogo bardziej uszczęśliwiałam. )
  W pewnym momencie stwierdziłam, że warto zacząć współpracę z podobnymi do mnie.
  I dopiero się zaczęło; brakowało czasu prywatnego ale nagrody za poświęcenie bezcennych chwil potrafiły zrekompensować zmęczenie i ograniczone do minimum życie towarzyskie.
  Tam, gdzie trafiłam poznałam wspaniałych ludzi, szczególnie dwie dziewczyny, które stały się moją rodziną.
  Dziś w dalszym ciągu robimy to, co nas połączyło mimo, że żadna z nas nie należy już do “klubu” z przyczyn, o których nie będę pisała. ( Nie wymieniam również nazwy, gdyż jest ona najmniej istotna ).
  Chcę tylko powiedzieć, że bez względu na to, kim jesteśmy, gdzie mieszkamy i jaki jest nasz status społeczny, pomaganie innym jest najpiękniejszym darem serca. I często nie jest to wyłącznie kwestia pieniędzy: czas – ten bezcenny, którego nikt nam nie zwróci; uśmiech, który poprawia samopoczucie obdarowanego i łamie barier; pomocna dłoń, na którą potrzebujący zawsze może liczyć i wiara, która czasem jako jedyna nie pozwala nam zaprzestać walki o lepsze jutro…
  Mówią, że dobro powraca- mają rację !
  Nie tylko wdzięczność obdarowanych ale i nadzieja z wiarą w to, że MOŻNA, dodaje nam sił i motywuje do dalszego działania. I przekłada się to na całe nasze życie…

  Pomagając innym pomagamy też sobie, ucząc się niejednokrotnie życia na nowych zasadach, odmiennego spojrzenia na świat czy ludzkie problemy. Zwiększamy dystans do śmiesznie małych problemów, z których robiliśmy gigantyczne afery i potrafimy się cieszyć z drobiazgów, które tworzą całość.
  Każdy z nas ma swoją własną definicję i powody ale jedno nas łączy i niech tak zostanie.

  M.L.

Skomentuj