Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 24 wrz, 2013 |

Dwa miliony złotych na komputery

Gmina Mosina otrzyma 2 mln zł dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla 200 gospodarstw. Mosina znalazła się na liście rankingowej projektów rekomendowanych do dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Zaproponowany przez Gminę Mosina projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Mosina” uzyskał 83,5 pkt. i znalazł się na 108 miejscu na 618 złożonych projektów.

Dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego

– W ramach tego projektu dostarczymy sprzęt komputerowy do 200 gospodarstw domowych oraz 60 komputerów do pięciu szkół. Komputery będą już miały niezbędne oprogramowanie. Projekt gwarantuje także bezpłatny dostęp do Internetu oraz przeprowadzenie szkoleń dla 200 osób – mówi Waldemar Krzyżanowski, zastępca burmistrza Mosiny.

Mosina jest w trakcie dostarczania dokumentacji niezbędnej do podpisania umowy o dofinansowanie.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 992 000. Gmina nie wyda na niego ani złotówki, ponieważ projekt jest w 100 procentach finansowany ze środków Unii Europejskiej. (red.)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 3.0/10 (Głosujących: 41)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo