Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Elżbieta Bylczyńska | piątek, 23 sie, 2013 | komentarzy 15

Eskulap PREMIUM w Mosinie

Eskulap – ośrodek medyczny, który może stać się chlubą Mosiny. Już sam budynek, patrząc od ulicy zadziwia wyglądem. Nie ma takiego drugiego w Mosinie. Kiedy po raz pierwszy weszłam do środka, zgodziłam się natychmiast z opinią innych oglądających: „cudo”. Może to zbyt kolokwialne określenie, ale tak właśnie było.

Eskulap PREMIUM

Otwarcie Eskulapa nastąpiło 27 lipca, w obecności władz miasta. Wstęgę przecinał m. in. ks. proboszcz Edward Majka, który poświęcił nieruchomość, a modląc się o pomyślność i błogosławieństwo dla pracowników i pacjentów wyraził nadzieję, że „to Boże dzieło, bo powstało nie tylko dla zysku, ale także by służyć bliźniemu, przyczyni się do budowania lepszego jutra…

Eskulap Mosina - otwarcie, przecięcie wstęgi

Eskulap Mosina – otwarcie, przecięcie wstęgi

Jest to ogromny przeskok ku nowoczesności (poprzednio Eskulap mieścił się przy mosińskim rynku, w wynajętym pomieszczeniu).

Po uroczystym otwarciu goście mieli możliwość obejrzenia obiektu, każdego jego zakątka, od schowka pod schodami, poprzez kotłownię, gabinety lekarskie i diagnostyczne, laboratorium itp., po niezwykle nowoczesną recepcję. Szczerze mówiąc zobaczyliśmy coś, czego jeszcze nikt z nas nie widział, (no, może gdzieś na Zachodzie).

Eskulap Premium Mosina budynek

Eskulap Premium Mosina budynek

Budynek Eskulap Premium

Budynek jest wyposażony w bardzo drogą i nowoczesną wentylację, powietrze jest tu filtrowane, wymieniane, schładzane w każdym pomieszczeniu. Daje to niesamowity komfort, nie jest zimno jak w markecie, nie jest duszno ani gorąco. Zimą, oprócz ogrzewania podłogowego, ustawionego buforowo na małą temperaturę w każdym pomieszczeniu można regulować nawiew powietrza. Ale za każdym razem powietrze to jest wymieniane. Osobna wentylacja funkcjonuje w gabinecie zabiegowym, tam powietrze krąży w obiegu zamkniętym, z odrębną cyrkulacją.

Powstał obiekt komfortowy i niebotycznie drogi zarazem. Dlaczego? Dzisiaj lekarze i pacjenci godzą się na kompromisy ze względu na to, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest zła. Natomiast już niedługo pacjent, zostawiając pieniądze w prywatnym gabinecie będzie chciał perfekcyjnej obsługi, bez czekania na spóźniającego się lekarza, zależeć mu będzie na prawidłowej diagnozie i komplecie badań. Ponadto dobry lekarz nie przyjedzie do Mosiny z Poznania, jeżeli nie zapewni mu się odpowiednich warunków pracy. I nie chodzi tu o lekarza, który się ima każdego zajęcia i każdego miejsca. Na dobrą służbę zdrowia trzeba zapracować, uważa właściciel Eskulapa, który poświęcił dużo uwagi i środków, aby budynek powstał w najnowocześniejszej technologii i zatrudniał najlepszy personel. Co do rozwiązań architektonicznych – zastosował doskonałe rozwiązanie doświetlenia budynku, wykorzystując światło naturalne. Szczególną uwagę zwraca we wnętrzach gra świateł – półtora kilometra różnego rodzaju podświetleń. A także okna zakupione w doskonałej niemieckiej firmie.

Do wykończenia wykorzystano drewno, granit w różnych barwach i skórę. Nie wynika to ze snobizmu i zamiłowania do przepychu, lecz z troski o długotrwałe użytkowanie, bez doinwestowywania uszkodzonych elementów. Ze skóry wykonane są wszystkie fotele, kozetki i krzesła dla pacjentów. W Eskulapie jest przytulnie i co ważne, może tutaj bez przeszkód wejść osoba niepełnosprawna (winda, podjazdy itp.).

Jest to budynek na miarę XXI wieku, który ma jeszcze służyć wielu następnym pokoleniom. Wykonano go, jak informuje wykonawca – firma Keller z Kostrzyna – z żelbetonu, używając 25 milimetrowych prętów ułożonych co 4 centymetry. Zawiera „w sobie” 12 ton stali. Stropy są żelbetonowe o 25 cm grubości po to, żeby nie trzeba było budować żadnych ścian nośnych. Daje to możliwość przebudowywania wnętrza bez ograniczeń, jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba. Poza tym konstrukcja jest tak mocna, że nie ma mowy o uszkodzeniu, np. przez największe opady śniegu.

Apteka

W budynku na parterze będzie mieścić się apteka, która wygrała z wielu startującymi konkurentami – właściciel postawił wysokie wymagania. Zależy mu na odpowiednim podejściu do pacjenta, niskich cenach leków i prawidłowych warunkach działalności. Wiadomo już, że są to bardzo dobrzy aptekarze, a przede wszystkim porządni ludzie, na czym szczególnie właścicielowi zależy. Oprócz tego nowa firma gwarantuje wieloaspektową działalność. Apteka będzie wytwarzać leki okulistyczne, jako jedyna w regionie (nie wszystkie apteki pełnią taką funkcję). Ponadto rozwijać się będzie dział kosmetyczny, z pewnością zaskoczy to niejedną mosiniankę…

eskulap gabinety lekarskie - wewnątrz ośrodka

Eskulap Premium gabinety lekarskie – wewnątrz ośrodka

Co jest ważne dla pacjenta Eskulapa?

Laboratorium PREMIUM

Z myślą o nim Eskulap zamierza współpracować z najlepszymi specjalistami i firmami świadczącymi usługi medyczne. Powstanie tu profesjonalny punkt pobrań – laboratorium PREMIUM. Krew będzie pobierał ratownik medyczny pod osłoną lampy, która wyświetla dokładnie mapę żył (nie będzie szukania żyły igłą w trakcie pobierania). U dzieci możliwe będzie stosowanie środka znieczulającego.

Eskulap ma umowę z mniejszym laboratorium, nie będącym wielką sieciówką, tylko lokalną, poznańską firmą, która większość badań wykonuje w swojej siedzibie, pod pełną kontrolą – od chwili pobrania materiału do dostarczenia wyników. Chlubą tego laboratorium jest pracownia mikrobiologii, co potwierdzają lekarze z całego regionu.

Okulista

Kolejną sprawą jest jakość usług okulistycznych, w Eskulapie przyjmuje doktor Iwona Przybylska – Rybczyńska z Puszczykowa, pracująca na co dzień w poznańskiej klinice. Okulista ma tu do dyspozycji najnowszy sprzęt okulistyczny renomowanej japońskiej firmy. Od unitu okulistycznego po np. optotyp – urządzenie multimedialne, które jest w stanie zanalizować ogromną ilość schorzeń związanych z ostrością wzroku,  daltonizmem, ułatwiające dobór właściwych szkieł, przez komputerową analizę zachowań pacjenta (jego odczytów liter, cyfr, kształtów i kolorów z ekranu).

Poza tym jest pachymetr. Standardowym badaniem w gabinecie okulistycznym jest tonometria, czyli badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Prawidłowy wynik u zdrowego człowieka waha się pomiędzy 10-21 mm Hg i taki odczyt otrzymujemy po badaniu tonometrem. Jednak, nie znając grubości rogówki jest to tylko wstępny wynik do dalszej analizy, a konkretnie do kalibracji ze wskazaniami z pachymetru – urządzenia przeznaczonego do pomiaru grubości rogówki.

I tak na przykład, jeżeli po badaniu tonometrem lekarz uzyska wynik 25-27 mm Hg to jednoznacznie stwierdzi zbyt duże ciśnienie w gałce oka, które może być wynikiem jaskry, nadciśnienia lub innej choroby. Jednakże w większości przypadków, po pomiarze grubości rogówki pachymetrem i skalibrowaniu uzyskanych wartości z wynikiem tonometru, okazuje się, że pacjent ma grubą, lub bardzo grubą rogówkę, a jego faktyczne ciśnienie wynosi np. 19-20 mm Hg.

Jest także urządzenie do mierzenia pola widzenia najnowszej generacji.

Stomatolog

Jeśli chodzi o stomatologię, lekarze dr Bonowicz i dr Kopczyński wyposażyli swoje gabinety w najdoskonalszy sprzęt, nie szczędząc pieniędzy. Można tu wykonać praktycznie wszystko, co w stomatologii jest do zrobienia. Podobnie jest z każdą specjalizacją.

USG

Aparat USG, rok temu zakupiony (był wtedy drugim w Polsce takim urządzeniem) może obsługiwać różne przypadki, od ginekologii po kardiologię, są to dwa skrajne bieguny dla urządzenia, wartego 200 tys. zł, wyprodukowanego w Szwajcarii.

Eskulap w ramach bardzo tanich pakietów (za kilkanaście zł) zamierza zachęcać swoich pacjentów do wykonywania podstawowych badań przed wizytą po to, aby lekarz miał pełniejszy obraz i więcej danych do prawidłowej diagnozy.

Pakiety badań zostaną przypisane do danej specjalizacji, firma na tym nie zamierza zarabiać.

Ceny w Eskulapie

Ceny w Eskulapie mają utrzymywać się, pomimo wysokiego standardu na niższym poziomie niż w konkurencyjnych ośrodkach lub poziomie podobnym.

Działalność Eskulapa w Mosinie nastawiona jest przede wszystkim na dobro pacjenta, oczywiście nie jest to bezinteresowna praca. Ale na zyski firma poczeka jeszcze długie lata, kiedy zostaną pokryte koszty i spłacony niebotyczny kredyt.

W Eskulapie panuje jawność, otwartość i uczciwość, od podania cen na stronie internetowej do należytego potraktowania chorego człowieka. Gabinety zostały wyposażone w taki sprzęt, aby począwszy od dzieci po ludzi starszych można było opiekować się pacjentem całościowo.

Ratownik medyczny

Do godz. 18 będzie na miejscu ratownik medyczny i, co niezwykle ważne, dysponujący defibrylatorem. Jeśli więc mieszkaniec Mosiny źle się poczuje, będzie mógł się zgłosić do Eskulapa po pomoc przy ul. Wawrzyniaka 13, nie jadąc do Lubonia.

Strona internetowa: Eskulap Premium Mosina oraz medicalaser.pl

Dojście do Eskulapa: od ul. Wawrzyniaka i od strony budynku MOK i Banku Spółdzielczego przy ul. Dworcowej.

Przychodnia Eskulap ul. Wawrzyniaka 13 Mosina - mapa dojazdu

Przychodnia Eskulap ul. Wawrzyniaka 13 Mosina – mapa dojazdu

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane, Kostrzyn, ul. Braci Drzewieckich 10, tel. 602 794 243.

Eskulap nie jest zamknięty na nowych specjalistów, może i chce udostępnić bezpłatnie swój nowoczesny sprzęt i gabinety wraz z całą infrastrukturą, przez okres 6 miesięcy tym lekarzom, którzy chcieliby w Mosinie rozpocząć pracę. Dlatego zaprasza ich do współpracy i dołączenie do obecnego zespołu placówki. Właściciel podkreśla, że w Eskulapie zawsze znajdzie się miejsce dla dobrego specjalisty, który może praktykować w doskonałych warunkach i z najlepszym sprzętem.

Kontakt dla lekarzy: tel. 602 662 992, e-mail: eskulap-mosina@gmail.com

Wielkopolskie Centrum Medyczne Eskulap Premium

Wielkopolskie Centrum Medyczne Eskulap Premium

Elżbieta Bylczyńska

Redaktor naczelna Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Wasze komentarze (15)

 • Roman
  poniedziałek, 26 sie, 2013, 11:18:31 |

  Ja recepty na leki okulistyczne robione realizuję na rynku, więc nie wiem gdzie tu jakaś super nowość.

 • Many
  piątek, 27 wrz, 2013, 13:19:59 |

  Ośrodek nie ma co ale naprawdę robi wrażenie, jest kosmiczny. Będąc na wizycie czułem się jakbym brał udział w eksperymencie NASA :) Wszędzie marmur, drewniane wykończenia, wszystko dopięte na ostatni guzik. Widać, że każdy detal jest tutaj na najwyższym poziomie a przy tym ceny standardwe. Nazwa Eskulap Premium w pełni zasłużona, polecam.

 • Marek
  piątek, 27 wrz, 2013, 13:20:47 |

  Prawda, trafiona inwestycja w 100%. Też jestem zadowolony z wizyty u stomatologa.

 • J.K.
  sobota, 28 wrz, 2013, 19:21:24 |

  Czy wspomniany w artykule ratownik medyczny jest już w Eskulapie dostępny?

 • sobota, 28 wrz, 2013, 19:22:15 |

  Ratow­nik medyczny już na miej­scu, defi­bry­la­tor już niedługo.

 • J.K.
  sobota, 28 wrz, 2013, 20:22:06 |

  Dziękuję za informację, pozdrawiam.

 • R
  wtorek, 1 paź, 2013, 5:41:02 |

  Bardzo ciekawa strona, życzę wielu wejść na stronę.

 • Angel
  czwartek, 10 paź, 2013, 12:16:46 |

  Pełen profesjonalizm i życzliwe podejście do pacjenta, polecam.

 • Gość
  wtorek, 19 lis, 2013, 21:55:55 |

  A czy pacjentka zostawiła nr swojego telefonu?

  • pacjentka
   czwartek, 21 lis, 2013, 17:05:40 |

   oczywiście, że pacjentka zostawila swój numer telefonu

 • M.
  piątek, 20 cze, 2014, 19:03:52 |

  „…po niezwykle nowoczesną recepcję. Szczerze mówiąc zobaczyliśmy coś, czego jeszcze nikt z nas nie widział, (no, może gdzieś na Zachodzie).” – budynek faktycznie niezły zewnątrz jak i wewnątrz – ale takie stwierdzenie to chyba zbyt wielka egzaltacja, Chyba każdy widział co nieco w Poznaniu…

 • Sceptyk
  piątek, 20 cze, 2014, 22:18:06 |

  Uważam, że pomimo pięknego budynku to niestety Eskulap na własne życzenie traci szansę na zapewnienie sobie przyzwoitej jak nie dominującej pozycji na rynku medycznym w Mosinie i okolicach. Gdyby pacjent był najważniejszy to zapewne lekarze zostaliby ulokowani na parterze, zamiast często pustej apteki. Pomimo przyzwoitych nazwisk medyków to bez większych problemów możemy na nich trafić również w okolicznych palcówkach, gdzie można dużo łatwiej się umówić. U stomatologa za wizytę kontrolną z odkamienianiem zębów zapłaciłem 180 zł – trochę dużo – byłem zaskoczony ale kłócić się nie będę – po prostu nie wrócę. Kolejna rzecz to USG narządu ruchu – tutaj ostrzegam bo diagnosta nie wydaje wyników badania przez co nikt inny nie może się z nimi zapoznać – całkowita strata pieniędzy… Piszą to nie dlatego, żeby zrazić pacjentów do tego ośrodka – ponieważ uważam, że bije on inną prywatną spółkę medyczną na łeb na szyję – a dlatego, żeby wyczulić przyszłych pacjentów na jakość usług za, które płacą naprawdę niemało… To nie budynki leczą ludzi…

 • andrzej
  niedziela, 19 kwi, 2015, 19:47:55 |

  Mam gorącą prośbę.Mój kolega jakieś 10 lat temu leczył się w Mosinie u okulisty. Pamięta tylko,że miała wtedy około 35 lat, była niewysoka i przyjeżdżała do Mosiny z Poznania. Kolega był zachwycony jej leczeniem. Pamięta też,że miała tytuł doktora nauk medycznych a rejestracja do niej odbywała się w ten sposób,że dzwonił do sklepu optycznego. Ja chciałbym spróbować leczyć się u tej pani.Może ktoś kojarzy te fakty i jest w stanie dać mi jakiekolwiek namiary, choćby nazwisko.Bardzo proszę o pomoc.Mój adres: endriukwiat@gmail.com

 • niedziela, 3 maj, 2015, 12:52:55 |

  Myślę podobnie, z tym że z reguły konsultuję decyzje ze specjalistami.

Skomentuj