Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 4 kw., 2013 |

Galeria Miejska w Mosinie – Grzegorz Gwiazda

Została otwarta wystawa rzeźby Grzegorza Gwiazdy. Ten wyjątkowo uzdolniony zaledwie 29 letni rzeźbiarz pokazał kilkanaście prac, w których zauważa się wielki talent i potencjał twórczy (jeszcze nie raz o nim usłyszymy).

Grzegorz Gwiazda

Grzegorz Gwiazda urodził się Lidzbarku Warmińskim w 1984 r. Studiował w poznańskiej ASP, w pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Wiesława Koronowskiego, a następnie w warszawskiej ASP oraz w ramach stypendium na Accademia di Belle Arte di Brera w Mediolanie. W 2009 ukończył z wyróżnieniem warszawską ASP, obronił pracę dyplomową w pracowni prof. Adama Myjaka. Jego prace znajdują się w stałych zbiorach w Museu d’Art Modern w Barcelonie.

Galeria w marcu zaprezentowała dwa wernisaże, pierwszy odbył się 1 marca z okazji odsłonięcia płaskorzeźby prof. Wacława Twarowskiego. Autorem płaskorzeźby jest prof. Wiesław Koronowski. Natomiast w Galerii na tą okazję, swoją wystawę ceramiki przygotowała córka profesora, Ewa Twarowska-Sioda. W przyszłości planujemy kontynuację, chcemy by na ścianie w pasażu zawisły kolejne płaskorzeźby, dzięki którym, upamiętnimy wybitnych twórców, profesorów, którzy często bywali w Galerii mosińskiej, a także wystawiali tutaj swoje dzieła.

Dorota Srzelecka

Galeria miejska w Mosinie

Galeria miejska w Mosinie

Wacław Twardowski płyta pamiątkowa

Wacław Twardowski płyta pamiątkowa

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 7.0/10 (Głosujących: 24)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo