Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 11 wrz, 2013 |

Wygrała Pecna

XV Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbyły się 25 sierpnia br. w Środzie Wlkp. Swoje stoisko w ramach Folwarku Ogieniewo zaprezentowała „Wiejska Zagroda” prowadzona przez Grzegorza Kosowskiego z Pecnej.

Wiejska Zagroda

Ta grupa folklorystyczna od 10 lat kultywuje tradycje ludowe i ginące rzemiosło wiejskie. Na festynach, świętach i dożynkach, pokazach, imprezach integracyjnych, wystawach i targach wnoszą atmosferę dawnej wsi, pokazując młodemu pokoleniu obraz żywej historii. W trakcie imprez członkowie grupy m.in. lepią gliniane garnki na kole garncarskim, mielą ziarno w żarnach, ubijają masło w kierzynce, pieką chleb. W pokazach czynny udział bierze publiczność, w szczególności dzieci, które wykonane przez siebie prace mogą zabrać do domu. Ogromne zainteresowanie wzbudzają także prezentowane zwierzęta. Na Dożynkach w Środzie Wlkp. Folwark Ogieniewo zajął I miejsce w Konkursie na „Najciekawsze Stoisko Wystawy Rolniczej”.(um)

wygrała Pecna

wygrała Pecna

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj