Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Dorota Lisiak | piątek, 27 wrz, 2013 | komentarzy 9

GIB – Czy można więcej sobie życzyć?

Grupa Inicjatywna Baranówko – GIB powstała w listopadzie 2011 roku. Zaczynem, który urósł do rangi stowarzyszenia i sprowokował grupę wspaniałych ludzi do działania była chęć pomocy choremu sąsiadowi. Przeprowadzili zbiórkę funduszy na jego leczenie, potem kolejne zbiórki na rehabilitację…

Grupa Inicjatywna Baranówko

I tak to się zaczęło. Są skromni, nie pragną rozgłosu, nie chcą, aby wymieniać ich nazwiska. Są grupą sąsiadów, znajomych, którym nie jest obojętny drugi człowiek, często cierpiący, w potrzebie lub zwyczajnie zagubiony… Krótko mówiąc to zapaleńcy z mnóstwem pomysłów, z pasją do ich realizowania, o pozytywnym nastawieniu do ludzi i otaczającego świata, przepełnieni radością i tryskający energią. To także wielbiciele przyrody, szeroko rozumianej dobrej zabawy i lokalni patrioci.

– Inicjatywa, działanie, tworzenie, organizowanie… Tak, to lubimy najbardziej!, wyjaśniają. Priorytetem dla nich jest działalność charytatywna, polegająca na wspieraniu, niesieniu pomocy osobom poszkodowanym, będącym w trudnej sytuacji życiowej, ale także kulturalne i edukacyjno-oświatowe przedsięwzięcia adresowane do wszystkich grup wiekowych.

kajaki spływ po Warcie

kajaki spływ po Warcie

Do tej pory zorganizowali m.in.: spływ kajakowy, dwie edycje. Była to też świetna przygoda i integracja z ludźmi, a przede wszystkim szczytny cel; „Dla Marysi’’ (2012r) – pomoc dla dziewczynki chorej na artrogrypozę; „Diagnozowanie wad postawy u dzieci w wieku szkolnym” (2013r); „GIBanie po kanale”, konkurs kajakowy podczas „Dni Mosiny”- również dwie edycje; „Mosina na dwóch kołach”- rajd rowerowy śladami historii Mosiny; Imprezy taneczne w tym „Czar PRL-u”, czyli charytatywny bal przebierańców z poprzedniej epoki; Kolędowanie w święto Trzech Króli jako ożywienie polskiej tradycji Bożonarodzeniowej; „Przystań wyobraźni- letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości – pięć dni super zabawy, odpoczynku i trochę edukacji, o którą w tym roku zadbała pani Paulina, nauczyciel i wspaniały animator wolnego czasu. Każdego dnia była inna tematyka zajęć. Od chemiczno-fizycznych zadań i doświadczeń, zabawy sianem, po zmagania w konkurencjach olimpiady sportowej. A do tego „stajenne ABC”, czyli konie w roli głównej oraz przygoda z fotografią.; wycieczka w Góry Świętokrzyskie szlakiem Jagiełły, Długosza i oczywiście ojca Mateusza.

– Wszystkie inicjatywy są możliwe dzięki ludziom dobrego serca, pomocnikom, kochanym darczyńcom, twierdzą ludzie GIB –u. Są przede wszystkim mieszkańcami Baranówka. Ale nie tylko. Rozrastają się osobowo i są wśród nich mieszkańcy Mosiny, Poznania, Sowinek, Baranowa no i krajkowianki!

Ich twarze utrwalone na fotografii? Nie mają, uświadomili sobie, że nie zrobili sobie wspólnego zdjęcia. Ale to nic. – Nasze twarze odbijają się w uśmiechach dzieci, w uścisku dłoni i miłej rozmowie, opowiadają. – To wystarczy. To my. Szukajcie nas na Facebooku.

Nie jest łatwo napisać wyczerpujący artykuł na temat takich ludzi. Nie mówiąc o dodaniu zdjęcia do tekstu. Ale znamy ich, z ogromną przyjemnością spotykamy, podziwiamy. Zawsze są uśmiechnięci, życzliwi, pełni dobrej energii. I wiemy jedno, że gdyby nas spotkało nieszczęście zjawią się natychmiast i pomogą. Czy można więcej sobie życzyć? (red.)

Grupa Inicjatywna Baranówko

Grupa Inicjatywna Baranówko

Napisano przez Dorota Lisiak opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (9)

 • Grupa Inicjatywna Baranówko
  sobota, 28 wrz, 2013, 21:47:26 |

  Bardzo Dziękujemy :)
  Pozdrowienia dla Pani Redaktor i wszystkich czytelników GMP

 • Małgosia
  środa, 2 paź, 2013, 21:07:25 |

  Za serce chwyta. Aż czasem trudno sobie wyobrazić, że można nie tylko żyć w zgodzie z sąsiadem ale jeszcze zorganizować pozostałych aby pomóc człowiekowi w potrzebie.

 • mieszkaniec
  środa, 2 paź, 2013, 21:09:06 |

  A moi sąsiedzi to udają, że mnie nie widzą, żeby tylko nie było konieczności wymiany podstawowych grzeczności.

 • Roman
  środa, 2 paź, 2013, 21:09:37 |

  Fantastyczni ludzie.

 • Mamut
  środa, 2 paź, 2013, 21:10:17 |

  Tylko pozazdrościć takich sąsiadów.

  • Janina
   środa, 2 paź, 2013, 21:11:06 |

   I pomysłu, chęci oraz wytrwałości.

 • Magdalena
  środa, 30 paź, 2013, 12:49:38 |

  Gib tworzą naprawdę cudowni ludzie,znam niektórych z nich.Są skromni,ale rzeczy które tworzą są ważne dla potrzebujących.
  Życzę powodzenia i wielu uśmiechniętych ludzkich twarzy.:)

 • łekłek
  piątek, 1 lis, 2013, 23:07:26 |

  Czy organizujecie może jesienno – zimowe spływy kajakowe? Jest nas kilka osób i chętnie byśmy sobie powiosłowali w weekendy mimo końca lata…

 • Grupa inicjatywna Baranówko
  piątek, 8 lis, 2013, 12:34:46 |

  Dziękujemy Wszystkim za bardzo miłe komentarze :)
  Odnosząc się do zapytania czytelnika – przykro nam ,ale wrześniowy spływ był ostatnim w tym roku.
  Zapraszamy do udziału w innych pomysłach stowarzyszenia GIB.Obecnie prowadzimy dla młodzieży warsztaty z literatury i nauki programu Excel pod nazwą” Młodzieżowe wyGIBasy”. Już dzisiaj mogę napomknąć, że 22 lutego 2014 planujemy tematyczną imprezę charytatywną, podczas której zagra zespół”Czysta energia” Informacje ukarzą się na Facebooku. Pozdrawiamy :)

Skomentuj