Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Redakcja GMP | środa, 19 cze, 2013 |

II Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych

II Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie.

Dnia 7 czerwca 2013 roku na terenie naszego Ośrodka odbył się II Dzień Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Jest to impreza integracyjna, która jest dowodem na to, że tolerancja jest bar­dzo ważna w sto­sun­kach mię­dzy­ludz­kich, gdyż przełamuje bariery i uła­twia komu­ni­ka­cję pomię­dzy oso­bami peł­no­spraw­nymi a nie­peł­no­spraw­nymi. Gościliśmy w Ośrodku uczniów Gimnazjum z Pecna, którzy przybyli na spotkanie wraz z Panią Małgorzatą Jankowiak i Magdaleną Grossy, uczniów ze Szkoły Podstawowej z Pecna, którzy przyjechali do nas ze swoją Panią Elżbietą Wiśniewską i dyrektorem szkoły Panią Małgorzatą Sroczyńską. Uczniów klasy O c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, którzy przybyli na spotkanie  z Panią Anną Balcerek – Kałek oraz Panią Anną Arlt – Stelmachowską. Wiktorię Repeć uczennicę Szkoły Podstawowej nr 6 ze Śremu.

Dzień ten  rozpoczął się występami artystycznymi. Jako pierwsza wystąpiła uczennica naszego ośrodka Amanda Zeidler, która zaśpiewała  piosenki pt: „CHCĘ TU ZOSTAĆ” oraz „FAMILIJNY ROCK AND ROLL” wraz ze swoim kolegą Sebastianem Gołębiem. Następnie na naszej scenie pojawiła się Wiktoria Repeć , uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej ze Śremu która jest jednocześnie uczennicą Szkoły Muzycznej  1 stopnia . Zaśpiewała dla nas piosenkę pt: „Laj,laj, laj” oraz zagrała na gitarze utwór „Romance for Guitar” Jeffrey Goodmana. Kolejni na scenie wystąpili uczniowie klasy O c, grając na flażoletach. Nastepnie występy należały już do uczniów naszego Ośrodka. Uczniowie „zagrali” na gazetach była to tzw.„Papierowa orkiestra Pana Kubika”. Na zakończenie części artystycznej wszyscy mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt:  „Nie myśl i patrz”,które zostało   już wystawione na XIV Festiwalu Sztuk Naszych Dzieci w Zamku w Poznaniu.

Po obejrzeniu występów, wszyscy uczniowie udali się na zajęcia- warsztaty, lekcje otwarte, gdzie mogli zobaczyć, jakimi metodami są aktywizowani uczniowie na zajęciach każdego dnia. We wszystkich salach odbywały się zajęcia prowadzone przez nauczycieli SOSW, w których uczniowie mogli wziąć udział. Zajęcia zorganizowane dla różnych kategorii wiekowych i z uwzględnieniem możliwości rozwojowych uczniów. Były to m.in. warsztat stolarski , warsztat tkacki, zajęcia w sali doświadczania świata, warsztat garncarski , zajęcia sportowe, zajęcia warsztatowe – prowadzone metodą scrapbookingu. Lekcja otwarta dla klas I-III – legenda o poznańskich koziołkach” ,lekcja otwarta – „Bezpieczne wakacje” ,zajęcia „Doświadczamy świat wszystkimi zmysłami”, „Na łące” twórczość artystyczna dzieci. Stymulacja polisensoryczna   „Czekamy na lato” prowadzona   dla oddziałów rewalidacyjno-wychowawczych.

Na zakończenie spotkania wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Pecna , którzy recytowali wiersze Juliana Tuwima. Dyrektor naszego Ośrodka Pani Bożena Mazur, po krótkim wystąpieniu rozkroiła tradycyjny tort z logo szkoły oraz wręczyła statuetki II Dnia Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Zanim jednak wszyscy wrócili do swoich szkół, udali się na poczęstunek. Podczas trwania imprezy można było obejrzeć także wystawę prac naszych uczniów oraz prezentację kwartalnika Notesik a także prezentację zdjęć z I Dnia Aktywności . Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjęcie naszych zaproszeń oraz za to, że w tym dniu byli z nami. Był to ważny dzień dla naszych uczniów, którzy mogli zaprezentować swoje umiejętności i pokazać, jak dużo potrafią. Dziękujemy za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas Serdeczne podziękowania składamy sponsorom: Piekarni Limaro, Hurtowni owoców i warzyw E.T.Grzechowiak.

 Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

Agnieszka Kozak, Magdalena Grześkowiak i Łukasz Jankowiak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj