Nowa Dacia Jogger Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | poniedziałek, 28 paź, 2013 |

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące ZAZ zakończone

W miniony piątek w podpoznańskim Dymaczewie zakończyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej. Zakłady Aktywności Zawodowej w całej Polsce zatrudniają osoby niepełnosprawne, prowadzą ich społeczną i zawodową rehabilitację. Trzydniowe spotkanie było największym w dziejach zjazdem kierowników i dyrektorów ZAZ oraz jednostek samorządu terytorialnego. Uczestniczyło w nim bowiem aż 80% istniejących w Polsce zakładów aktywności zawodowej i wiele osób zainteresowanych dalszym rozwojem tych jednostek.

Zakłady Aktywności Zawodowej

Patronat nad spotkaniem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. 23 października zostało ono oficjalnie otwarte przez Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marszałka Tomasza Bugajskiego. W spotkaniu udział wzięło ok. 160 osób z całej Polski, reprezentantów ZAZ, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych i świata biznesu.

II OSSZAZ zostało zorganizowane w odpowiedzi na liczne sygnały płynące ze środowiska o konieczności spotkania i przedyskutowania najważniejszych z punktu widzenia ZAZ spraw, miejsca w systemie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce. Podjęto zatem wiele konkretnych, trudnych tematów. W ciągu trzech dni odbyły się liczne panele dyskusyjne, debata o dobrych praktykach, osobne spotkanie księgowych i kadrowych, spotkanie z prawnikami. Wiele tematów wywołało burzliwe dyskusje. Powołane jeszcze przed spotkaniem grupy tematyczne zobowiązały się dalej pracować nad kwestiami, które okazały się najtrudniejsze i wymagają dalszej wnikliwej analizy, w celu wypracowania rekomendacji i ekspertyz, które pomogą zakładom aktywności zawodowej w codziennym funkcjonowaniu.

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej - goście

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej – goście

Gospodarzem i organizatorem II Ogólnopolskiego Spotkania Sieciujące ZAZ była Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa, która m.in. prowadzi silny i prężnie działający Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Fundacja jest też inicjatorem kampanii promocyjnej Zakup prospołeczny, członkiem – współzałożycielem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Zakładów Aktywności Zawodowej i Innych Przedsiębiorstw Społecznych, jednym z partnerów projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarności (WCES), twórcą sieci Klubów Integracji Społecznej i wielu przedsięwzięć społecznych.

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej było dofinansowane ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej

II Ogólnopolskie Spotkanie Sieciujące Zakłady Aktywności Zawodowej

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj