Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | piątek, 15 lis, 2013 |

Inauguracja projektu „Aktywni i bezpieczni w środowisku”

29 października 2013 w SOSW im J. Korczaka w Mosinie miała miejsce inauguracja projektu „Aktywni i bezpieczni w środowisku”. Projekt adresowany jest do uczniów klas Przysposabiających do Pracy i realizowany będzie w ciągu całego roku szkolnego 2013/2014.

Aktywni i bezpieczni w środowisku

Będzie on obejmował działania mające na celu aktywizację uczestników w zakresie poznawania środowiska, w którym żyją oraz ich usamodzielnianie, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w trakcie podejmowanych działań. Projekt realizowany jest przez nauczycieli klas Przysposabiających do Pracy. Podczas lekcji inauguracyjnej uczestnicy zostali zaznajomieni z projektem, wykonali również kilka zadań praktycznych związanych z bezpieczeństwem, a także rozwiązali wspólnie krzyżówkę z hasłem promującym projekt. Na inauguracji obecna była wicedyrektor Ośrodka Renata Pawłowicz.

W ramach całorocznych działań  uczestnicy będą: odbywać wycieczki krajoznawcze, poznawać i podziwiać piękno bliższej i dalszej okolicy, uczyć się aktywnych form spędzania czasu wolnego; Odwiedzać miejsca użyteczności publicznej, w celu nabywania umiejętności odpowiedniego zachowania w tych miejscach i załatwiania różnych spraw; uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego regionu, doświadczać nowych wrażeń poprzez kontakt ze sztuką, (oglądać występy, wystawy, kino, teatr) oraz uczestniczyć w innych imprezach kulturalnych z ich aktywnym udziałem np. warsztaty); odwiedzać zaprzyjaźnione placówki, zawierać nowe znajomości, uczyć się jak dawać sobie radę w kontaktach z innymi ludźmi.

W trakcie trwania projektu prowadzona będzie dokumentacja fotograficzna działań. Powstaną także pisemne relacje z każdego działania, a na zakończenie planowane jest stworzenie kolorowego albumu prezentującego całość projektu

Ewa Malinowska, Agnieszka Kozak

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj