Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Czytelnicy GMP | poniedziałek, 28 paź, 2013 | Możliwość komentowania Kody zniżkowe i kupony, czyli jak płacić mniej kupując w Internecie została wyłączona

Kody zniżkowe i kupony, czyli jak płacić mniej kupując w Internecie

Chociaż coraz więcej kupujemy przez Internet, jeszcze wielu z nas nie wie, jak sprawnie poruszać się w tej ogromnej sieci ofert, promocji i okazji. Czasami nie wiemy w jaki sposób i gdzie szukać lub po prostu nie wierzymy, że w Internecie rzeczywiście jest więcej i taniej. Prawdą jest jednak, że e-sklepy częściej niż te tradycyjne udzielają swoim klientom rabatów i częściej organizują różne akcje promocyjne z gratisami i upominkami, w tym także konkursy.

Stosują kody i kupony zniżkowe, nagradzając nimi stałych klientów lub tych, którzy decydują się kupić u nich po raz pierwszy. Takie zniżki otrzymują również osoby, które robią zakupy powyżej pewnej kwoty lub Internauci i blogerzy, którzy polecili produkt swoim znajomym. Są też oczywiście znane ze sklepów stacjonarnych posezonowe wyprzedaże. Dzięki możliwościom jakie daje Internet, nie ograniczają nas miejsce zamieszkania (odległość dzieląca kupującego od sklepu nie ma znaczenia) i czas (strona www jest dostępna całą dobę). Zwykle też proces zakupów przebiega szybciej (brak kolejek). Jednak to, co jest największą zaletą, bywa też sporym utrudnieniem. Jak wśród tylu okazji wybrać najlepszą dla siebie? Jak znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, skoro jest tyle portali i sklepów, a nie sposób przejrzeć ich wszystkich? Jak zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas?

Jeśli interesuje nas jakaś konkretna branża, np. sprzęt elektroniczny lub wyposażenie domu, wtedy sprawa jest nieco łatwiejsza. Wystarczy znaleźć duży sklep internetowy (takie centrum handlowe online wyspecjalizowane w określonych produktach) i to do niego zaglądać w pierwszej kolejności lub zapisać się do newslettera. E-sklepy, które mają bogaty asortyment towarów oferują również dużo zniżek i rabatów (przykład: kody rabatowe RTV EURO AGD). Co więcej organizowane przez nie akcje promocyjne często się zmieniają, więc zwykle nie trzeba długo czekać na obniżkę cen produktu, który chcemy kupić.

Jeśli jednak chcemy wiedzieć o niższych cenach artykułów z wielu różnych branż, wtedy albo spędzimy mnóstwo czasu w sieci, przeglądając oferty pojedynczych sklepów lub na naszą skrzynkę emailową zacznie w szybkim tempie wpływać mnóstwo newsletterów. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać ze stron www specjalizujących się w kodach i kuponach promocyjnych. Zbierają one informacje o atrakcyjnych ofertach z wielu e-sklepów a także stron www z usługami, tworząc obszerną listę zniżek i rabatów. Co więcej dostęp do tych portali jest darmowy, a korzystać z nich można w sposób, który nam najbardziej odpowiada, np. używając wyszukiwarki produktów lub marek, otrzymując newsletter lub logując się na założone wcześniej konto.

Wspomniane już kody rabatowe realizuje się podczas zakupów online i mogą one być związane z niższą ceną na dany produkt, darmową lub szybszą dostawą albo atrakcyjnym prezentem. Są też kupony zniżkowe, nierzadko do wykorzystania w zwykłym stacjonarnym sklepie w miejscu zamieszkania. Na przykład, kupony rabatowe RTV EURO AGD mają czasami formę bonu towarowego, który wysyłany jest do klienta pocztą tradycyjną. Wtedy nie trzeba nic drukować (tak jak ma to miejsce w przypadku innych kuponów dostępnych online), tylko po otrzymaniu przesyłki należy udać się do najbliższego salonu. Możliwości jest naprawdę dużo i to wszystko jest dostępne przez całą dobę w jednym miejscu.

Źródło: vouchercloud.pl

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności