Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 17 gru, 2013 |

Kolejny krok w kierunku powołania spółdzielni socjalnej w Mosinie wykonany

Trwają intensywne przygotowania do powołania już w pierwszej połowie 2014 roku spółdzielni socjalnej w Mosinie. Na spotkaniu informacyjnym w listopadzie stawiło się bardzo wielu mieszkańców naszej gminy, którzy mięli okazję zapoznać się z zasadami powołania tej formy przedsiębiorstwa społecznego.

W dniu 15 listopada 2013 r. w siedzibie Klubu Integracji Społecznej w Mosinie spotkali się przedstawiciele władz samorządowych Mosiny, w osobie Waldemara Krzyżanowskiego – Zastępcy Burmistrza Gminy Mosina, Rady Miejskiej w Mosinie- Antoniego Karlińskiego- Przewodniczącego Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej – Lidii Skupin – Wójtowskiej, Elżbiety Andrzejczak – Prezes Mosińskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Marcina Sadowskiego – przedstawiciela Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, Sergiusza Szajka- koordynatora powstania spółdzielni w Mosinie oraz Karoliny Adamczyk z Gminnego Centrum Informacji w Mosinie.

Spółdzielnia socjalna w Mosinie - spotkanie zainteresowanych

Spółdzielnia socjalna w Mosinie – spotkanie zainteresowanych

Spotkanie zgromadziło grupę osób zainteresowanych i zdecydowanych na przystąpienie do spółdzielni socjalnej. Duży potencjał uczestników, doświadczenie, posiadane umiejętności oraz pomysły na ukierunkowanie działalności przyszłej spółdzielni pokazują, że taka forma przedsiębiorczości społecznej na lokalnym rynku jest jak najbardziej potrzebna, szczególnie że będzie miała charakter wielobranżowy.

Przed nami kolejne etapy pracy. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to najbliższe miesiące będą wyglądały następująco: ostateczna rekrutacja, wypełnienie dokumentów i zgłoszenie chętnych do członkostwa w spółdzielni – grudzień, od stycznia do marca 2014 r. cykl szkoleń, kwiecień- rejestracja spółdzielni socjalnej, maj-czerwiec- start działalności.

Zachęcamy także przedsiębiorców do zastanowienia się nad możliwościami i obszarami współpracy dla spółdzielni. Chętnych prosimy o przesyłanie propozycji na adres e-mail: gci@mosina.pl.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Marcie Kostańskiej – koordynatorce Klubu Integracji Społecznej w Mosinie za pomoc w organizacji spotkania. (gci)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj