T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 13 maj, 2013 | 1 Komentarz

Kontrola dotacji oświatowych

W kwietniu w prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum prowadzonych przez Irenę Kręgielczak w Mosinie zaplanowane były kontrole Gminy Mosina, dotyczące wykorzystania dotacji oświatowej przekazywanej tym szkołom przez gminę.

Kontrole Gminy Mosina

Kontrola rozpoczęła się 17 kwietnia br. i miała zakończyć 30 kwietnia. Miała, ponieważ jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Mosinie, 29 i 30 kwietnia w szkołach nie odbywały się zajęcia a budynek był zamknięty (urzędnicy o tej przerwie nie zostali poinformowani).

W związku z tym przygotowywany jest protokół pokontrolny i ewentualna decyzja o zwrocie nierozliczonej dotacji za rok 2012.

O problemie z budynkiem, w którym działają prywatne szkoły (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące) informowaliśmy już naszych czytelników we wcześniejszych wydaniach gazety.

Od 15 marca 2011 roku gmina dysponuje wyrokiem poznańskiego Sądu Okręgowego nakazującym właścicielom szkoły wydanie gminie budynku przy ul. Wawrzyniaka. Miało to nastąpić do 30 czerwca 2012 r. Państwo Kręgielczak prosili jednak, aby pozwolić im działać w budynku do końca ubiegłorocznych wakacji. Gmina Mosina podpisała z prowadzącymi szkołę porozumienie, umożliwiające im pozostanie w budynku do 31 sierpnia 2012 r. 3 września 2012 roku okazało się jednak, że Państwo Kręgielczak nie chcą oddać Gminie budynku. Sprawa trafiła do komornika. 10 stycznia 2013 r. państwo Kręgielczak złożyli jednak skargę na czynność komornika oraz wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego – w postępowaniu nie zostały one jednak uznane.

Na razie nie wiadomo, co będzie mieściło się w odzyskanym przez Gminę budynku (szkoły będą tam funkcjonowały tylko do końca czerwca). Po opuszczeniu budynku przez szkoły konieczne będzie przeprowadzenie kompleksowej ekspertyzy technicznej. Obiekt nie jest bowiem w dobrym stanie. Po remoncie, (jeśli będzie to możliwe) może tam powstać ośrodek pomocy społecznej, informacja turystyczna. Obiekt może też być wykorzystany na inne cele związane z działalnością samorządu. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Sandman
    piątek, 7 sie, 2015, 12:54:31 |

    Ta szkoła to była jedna wielka hucpa. Nie była to żadna katolicka szkoła a tylko maszynka do wyłudzania pieniędzy za przepuszczanie z klasy do klasy bez utrzymywania jakiegokolwiek poziomu nauczania.

Skomentuj