Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 23 lut, 2013 |

Kupią budynek na Rynku w Puszczykowie

Podczas grudniowej sesji puszczykowscy radni przegłosowali uchwałę o możliwości kupna budynku wzniesionego na Rynku.

– Tą uchwałą radni umożliwili rozpoczęcie procedury kupna tego obiektu – mówi Andrzej Balcerek, Burmistrz Puszczykowa. – Na razie nie określiliśmy ostatecznie, jakie jednostki zostaną tam ulokowane. 

Najprawdopodobniej zostanie tam przeniesiona część Biblioteki Miejskiej, swoją siedzibę mogą tam też znaleźć organizacje pozarządowe. W kuluarach mówiło się także o zorganizowaniu tam siedziby Straży Miejskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwolnią się pomieszczenia zajmowane przez bibliotekę na parterze tzw. starej szkoły, co pozwoli na zwiększenie liczby klas, w których uczą się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Przed decyzją rady o kupnie budynku na Rynku, planowano rozbudowę SP nr 1  o kilka klas.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu tej uchwały działka, na której wzniesiono budynek w centrum Rynku w wyniku przetargu z sierpnia 2009 r. została oddana w użytkowanie wieczyste. W umowie zapisano jednak, że budynek, który będzie mógł zostać tam wybudowany musi mieć charakter użyteczności publicznej i pełnić funkcję ogólnodostępną. Inwestor zadeklarował również, że obiekt zostanie wzniesiony w ciągu 3 lat.

W wyniku negocjacji przeprowadzonych przez Burmistrza Miasta Puszczykowa ustalono cenę brutto 750.000,00 zł płaconą w dwóch rocznych ratach za prawo użytkowania wieczystego wraz z własnością budynku. (red.)

budynek na rynku w Puszczykowie

budynek na rynku w Puszczykowie

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj