Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | czwartek, 7 lis, 2013 | komentarze 2

Linia autobusowa nr 691 – list do redakcji

Problem związany z rozkładem jazdy autobusu linii 691 zasygnalizowany przez naszego Czytelnika.

Linia 691

Chciałbym zasygnalizować problem związany z rozkładem jazdy autobusu linii 691, z którego korzysta coraz więcej osób. Niestety od samego początku pomimo zgłoszeń do ZTM-u, przy każdej zmianie rozkładu pojawia się ten sam problem tzn.: zgodnie z rozkładem jazdy pociągu powrotnego z Poznania pociąg, który przyjeżdża do Mosiny po godz. 18:30 nigdy nie jest skorelowany z autobusem 691. A fakt jest taki, że z tego pociągu korzysta bardzo dużo pasażerów.

Efekt jest taki, że „brak” autobusu o tej godzinie przyjazdu pociągu powoduje, że nieopłacalny jest przejazd autobusem (lepiej podjechać autem na dworzec, by nie ryzykować powrotu na osiedla w Krośnie pieszo, jeżeli spóźni się pociąg o 17:30 itp), nie warto także nabywać biletu miesięcznego na autobus, gdyż w zasadzie autobus zwykle „dostępny” jest jedynie na kurs poranny, nie powrotny. W przypadku osób pracujących w godzinach 9-17 w zasadzie taki rozkład autobusu nie spełnia swojej funkcji. Całość dopełnia także fakt braku kursów w weekendy (studenci zaoczni itp.).

Rozwiązaniem byłoby zwiększenie ilości kursów dosłownie o ten jeden brakujący kurs (ok. godz. 18:40 z Dworca w Mosinie do Krosna / Borkowic), póki co kierowca stoi i czeka aż 2 godziny bezczynnie, a największa ilość pasażerów i tak musi korzystać z aut osobowych. Nie orientuję się dokładnie, z czego wynika taka sytuacja ale jak się domyślam gmina określiła dzienny limit kilometrowy dla tej linii autobusowej i dopóki nie będzie odpowiedniej uchwały ZTM, takiego kursu nie uruchomi (zgłaszałem ten problem 3 krotnie przed każdą zapowiadaną zmianą rozkładu jazdy PKP) bez skutku. A szkoda, bo prosta zmiana zapewne pozytywnie wpłynęłaby na zwiększenie ilości pasażerów i wykup tzw. liniówek.

Tomasz Sołtysiak

autobus miejski 691 Poznań

autobus miejski 691 Poznań

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Wasze komentarze (2)

  • Gość
    niedziela, 10 lis, 2013, 10:49:40 |

    A kto będzie się przejmował? Im pasuje, nam nie musi…

  • Iza
    niedziela, 10 lis, 2013, 12:56:31 |

    Bardzo się cieszę, że takie sprawy są tutaj poruszane. Nie mam zaufania do komunikacji publicznej m.in przez tego typu przypadki, Przez to zmuszona byłam wybrać nieekonomiczny transport samochodowy… To prawda, taki rozkład to duży problem i niekompetencja osób je planujących. Może, gdy przeczytają ten upubliczniony w internecie list prędzej uświadomią sobie swoją głupotę i odpowiednio skorygują ten idiotyczny rozkład.

Skomentuj