Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 8 gru, 2013 |

Listopad „Pod Lipami”

Pierwsze dni listopada to zaduma, której kroki zawsze prowadzą najmłodszych uczniów naszej Szkoły (0-II) przed Pomnik Ludwika Bajera w Dymaczewie Starym.

8 listopada w obu budynkach dumaliśmy w trakcie Akademii nad Niepodległością naszej Ojczyzny.

W dniu 22 listopada br. w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice kl. V.

W Dzień Pluszowego Misia, rankiem 25 listopada 2013 roku, przybył do naszej Szkoły Łukasz Wierzbicki – wspaniały pisarz, człowiek pełen pasji, rewelacyjny mówca. Przybył z prawdziwym niedźwiedziem. A dokładnie z książką „Dziadek i niedźwiadek”. Prezentacja multimedialna, efekty dźwiękowe, idealne motywy filmowe i ekspresja pana Łukasza sprawiły, że uczniowie klas III-VI pełni ciekawości spędzili 45 minut spotkania. Na koniec pamiątkowe zdjęcia, autografy i możliwość zakupu książki.

Ciąg dalszy 25 listopada to popołudniowe spotkanie poetycko-muzyczne „Wieczór z Julianem Tuwimem”. Tuż przed jego rozpoczęciem miało miejsce „Dyktando z Tuwimem”. Zorganizowała je dla chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli bibliotekarka szkolna. Na początek wieczorku z wierszem Tuwima wystąpili nauczyciele. Rywalizację między klasami wygrały: Oa, IIIa i Va. Nastąpiło również rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy portret poety. W muzyczną podróż tekstami Tuwima zabrali nas przedstawiciele chóru szkolnego w ramach Mini Playback Show.

Spotkanie poetycko-muzyczne „Wieczór z Julianem Tuwimem”

Spotkanie poetycko-muzyczne „Wieczór z Julianem Tuwimem”

Czwartkowym późnym popołudniem, 28 listopada, odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Wzięły w niej udział klasy III, IV, V i VI.

Popołudnie i początek piątkowego wieczoru, 29 listopada, klasa IIIa spędziła na wycieczce do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Pełna energii pani kustosz oprowadziła nas po jego części, tłumacząc nam na przykładach kolejnych obrazów style w malarstwie. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych. Każdy pastelami wykonywał dowolny obraz, ale musiał odnieść go do poznanego stylu.

Listopad… Myli się ten, kto mówi, że nudny!

Kropka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj