Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Czytelnicy GMP | środa, 2 sty, 2013 |

Drzwi otwarte architektury

Architekci z działającej w Luboniu od 2000 roku Pracowni Architektonicznej C7 zapraszają mieszkańców Lubonia i okolic na DRZWI OTWARTE ARCHITEKTURY. Wydarzenie pod hasłem ARCHITEKTURA NIE MUSI BYĆ DROGA odbędzie się w sobotę 5 stycznia w godzinach 9-17 w siedzibie pracowni przy ul. 11 Listopada 31a.

Organizatorzy drzwi otwartych oferują w tym dniu pomoc wszystkim, którzy w obawie przed wysokimi kosztami porad prawnych i budowlanych, nie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W ramach drzwi otwartych przewidziano darmowe porady z zakresu szeroko pojętego prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego i kodeksu postępowania administracyjnego – czyli wszelkich aspektów prawnych związanych z planowaniem inwestycji i budową.

Architektura nie musi być droga

Oprócz porad prawnych, zainteresowani mogą się spodziewać odpowiedzi na wszelkiego typu pytania związane z architekturą i budownictwem – przykładowo z zagadnień energooszczędności, izolacji, ekonomiki budowy i eksploatacji budynków. Doświadczeni architekci z C7 doradzą na co zwrócić uwagę przy kupnie działki, z czego budować, jak izolować i – co równie istotne – objaśnią, przebieg całej procedury formalnej związanej z budową. Po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu godziny można będzie również porozmawiać z projektantem instalacji sanitarnych.

– Nasza inicjatywa ma również na celu uświadomienie ludziom, którzy myślą o własnym domu, że projektowanie architektoniczne nie musi być drogie – mówi Jacek Roszyk, główny architekt Pracowni C7 – Dobry i przemyślany projekt służy przede wszystkim optymalnemu zorganizowaniu wydatków na realizację budynku, a to przecież – biorąc pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczną w naszym kraju – główny czynnik decyzyjny większości Polaków marzących o własnym lokum – dodaje.

Luboń architekci

Luboń architekci

Architekci z C7 mają nadzieję, że w przypadku zainteresowania akcją, ich przedsięwzięcie przerodzi się w cykl mający na celu popularyzację architektury, która dotyczy nas wszystkich, z którą wszyscy na co dzień obcujemy, jednak o której za mało rozmawiamy.

Pracownia C7 otwiera szeroko swoje drzwi dla całych rodzin – na najmłodszych będą czekały zabawki i niespodzianki.

Dane kontaktowe oraz mapka z lokalizacją znajdują się na stronie internetowej pracowni: www.c7.pl

Napisano przez Czytelnicy GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Lokalni przedsiębiorcy

Tagi:

Skomentuj