T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | niedziela, 7 lip, 2013 | komentarze 2

Luboński Klub Biegacza zaprasza na piknik i bieg „Pogoń za wilkiem”

Niejeden mieszkaniec gminy Mosina, Komorniki, Luboń, czy Poznania, poznał już walory krajobrazowe i przyrodnicze terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego. To właśnie tu regenerujemy swe siły witalne, spacerujemy i aktywnie wypoczywamy.

Przełajowy, letni bieg po Wielkopolskim Parku Narodowym

Mając na uwadze powyższe, członkowie Stowarzyszenia Lubońskiego Klubu Biegacza postanowili zorganizować 27 lipca, w sobotę, właśnie w „naszym” Parku, bieg, pod nazwą: „Pogoń za wilkiem”. Nazwa ta, oprócz chęci ruchu, ma jednocześnie wywoływać skojarzenia z ochroną zwierząt, przyrody i miejsc takich jak Park Narodowy. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 10 km, wyłącznie terenami leśnymi Parku. Organizatorzy na mecie przewidują poczęstunek i szereg atrakcji towarzyszących, bowiem, aby urozmaić imprezę biegową proponują program i dla rodzin biegaczy. W porozumieniu z władzami Parku przy parkingu oraz w siedzibie WPN, odbędzie się piknik wraz z programem edukacyjno-sportowym dla najmłodszych.

Luboński Klub Biegacza Luboń biega!

Po starcie biegu głównego, osoby towarzyszące, dzieci będą mogły zwiedzić Muzeum Przyrodnicze, odbyć spacery po ścieżce dydaktycznej WPN czy wziąć udział w projekcji filmów przyrodniczych. Dodatkowo, odbędą się 3 biegi dzieci w różnych klasyfikacjach wiekowych. Ponadto, organizatorzy zapewniają wszystkim zaplecze gastronomiczne, miłe akcenty zabaw i nieocenioną aurę przyrody.

Bieg „Pogoń za wilkiem”

Bieg pod nazwą „Pogoń za wilkiem” ma za zadanie popularyzować zdrowy, ekologiczny tryb życia. Możliwość obcowania z przyrodą, podziwiania jej piękna, jak i wzbudzanie poczucia obowiązku ochrony tego typu oaz, to oprócz idei biegania, główne wartości LKB.

Start imprezy godzina 10.00, miejsce: okolice siedziby WPN, Mosina, Jeziory

Już teraz gorąco zapraszamy.

Więcej na : www.pogonzawilkiem.lubonskikb.pl

Polub nas na facebooku www.facebook.com/PogonZaWilkiem

Dyrektor Biegu

Łukasz Kubiak

tel. 793-299-154

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • mieszkaniec
    środa, 29 maj, 2013, 14:04:17 |

    A kto będzie „WILKIEM”? ;>

  • Mamut
    środa, 29 maj, 2013, 14:04:43 |

Skomentuj