Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | czwartek, 4 kwi, 2013 |

LUMO Technika Grzewcza

Firma LUMO Technika Grzewcza powstała 1 lipca 1984 r., początkowo pod nazwą Zakład Kotlarsko-Ślusarski LUMO. Pierwsza produkcja obejmowała tylko kotły na paliwa stałe i mieściła się w małym, rodzinnym warsztacie Krystyny i Ryszarda Małeckich, skupiając wokół siebie zaledwie kilkoro pracowników. Produkowane przez zakład kotły, dzięki solidnemu wykonaniu szybko zyskały sobie miano doskonałych, wysokiej jakości produktów.

Lumo Mosina

Przełom lat 80 i 90-tych ubiegłego stulecia przyniósł dla kraju całkowite zmiany ustroju zarówno politycznego, jak i gospodarczego. Był to także czas gwałtownego rozwoju prywatnej przedsiębiorczości polskiej, w tym także i dla LUMO. Mała, rodzinna firma zaczęła się rozrastać, wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania techniczne oraz zupełnie nowy asortyment. Dzięki nawiązaniu współpracy z czołowymi firmami światowymi z branży techniki grzewczej takimi jak GIERSCH, HONEYWELL, LANDIS, obok znanych już i cenionych kotłów na paliwa stałe, rozpoczęto produkcję nowoczesnych, zaawansowanych technicznie jak na tamte czasy kotłów olejowych i gazowych. W połowie lat 90 w ofercie firmy pojawił się kolejny, tym razem zupełnie nowy asortyment – systemy kominowe ze stali szlachetnych. Tak dynamiczny rozwój firmy spowodował konieczność dalszej rozbudowy zakładu. W ten oto sposób już zaledwie kilkanaście miesięcy później powstała druga, zupełnie nowa filia LUMO – duży, nowoczesny zakład zatrudniający już nie kilka, a kilkadziesiąt osób, a produkowane urządzenia w kolejnych latach zaczęły znajdować z powodzeniem odbiorców na terenie całej Europy.

Lumo Technika grzewcza Mosina

LUMO Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Wraz z końcem grudnia 2004 roku firma wprowadziła System Zarządzania Jakością ISO 9001-2001 i od tej pory istnieje na rynkach całej Europy jako LUMO Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Przez wszystkie te lata istnienia LUMO zdobyło wiele nagród oraz wyróżnień, takich jak: „Złoty Medal” Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”; Certyfikat „Wielkopolska Jakość” od Marszałka Unii Wielkopolan; „Złoty Medal Inter Res” – Międzynarodowych Targów w Rzeszowie; „Poznański Lider Przedsiębiorczości” w kategorii „Mały Przedsiębiorca” od Starosty Poznańskiego; tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” – od Krajowej Izby Gospodarczej; „Laur Elegancji Mosina 2004” od Burmistrza Gminy Mosina; „Złoty Medal” Międzynarodowych Targów Poznańskich „INSTALACJE 2004”; „Złoty Medal” Międzynarodowych Targów Poznańskich „INSTALACJE 2006”.

Dziś LUMO Technika Grzewcza Sp. z o.o. to nowoczesne przedsiębiorstwo, znane i cenione także za granicą, posiadające nowoczesną strukturę zarządzania, świetnie zorganizowany i wykwalifikowany personel, zarówno po stronie administracyjnej, jak i produkcyjnej. Zgodnie z tradycjami ogromny nacisk kładziony jest przede wszystkim na jakość produktów oraz zadowolenie Klientów.

Aby sprostać wszystkim wyzwaniom stawianym przez dzisiejszych odbiorców i stale rosnącemu rozwojowi technicznemu, dzisiejsza produkcja firmy opiera się na wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn i rozwiązań technicznych, takich jak wycinanie laserowe blach, kształtowanie elementów na prasie krawędziowej CNC, malowanie proszkowe, itp. Dzięki temu produkowane urządzenia są w 100 procentach powtarzalne, a ich jakość zawsze doskonała.

W obecnej ofercie LUMO znajdują się niezmiennie kotły centralnego ogrzewania: olejowe, gazowe, na paliwa stałe – w tym także obecnie najmodniejsze kotły na paliwa ekologiczne takie jak pelet; palniki olejowe, gazowe i na pelet; układy sterownicze; wymienniki oraz zasobniki ciepłej wody użytkowej; zbiorniki buforowe i akumulacyjne ciepłej wody do systemów solarnych i pomp ciepła; systemy kominowe ze stali szlachetnych.

Dzięki wspomnianemu nowoczesnemu parkowi maszynowemu firma oferuje także szeroki zakres usług w zakresie obróbki metali – wycinanie laserowe, gięcie blach, spawanie konstrukcji, malowanie gotowych elementów itp.

Przez cały okres naszej działalności niezmiennie staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich Klientów i serdecznie zapraszamy do współpracy!

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Lokalni przedsiębiorcy, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj