Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | niedziela, 29 gru, 2013 |

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów Amnesty International zakończył się spektakularnym sukcesem. Napisaano 364 listy w obronie praw człowieka !

Na całym świecie do chwili obecnej napisano 1 079 439 listów. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbył się już po raz czternasty – tym razem 14-15 grudnia (na terenie Puszczykowa pisaliśmy od 11 do 13 grudnia br.). W czasie Maratonu przez 24 godziny pisano listy w obronie osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Puszczykowianie najchętniej pisali w obronie Miriam Lopez, Jabeura Meijriego, Ihara Cichaniuka, Eskindera Nega i Hakana Yamana.
Listy pisali uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Puszczykowie, absolwenci naszych szkół – obecnie uczący się w szkołach ponadgimnazjalnych, studenci i studentki, rodzice z dziećmi, nauczyciele. Pisaliśmy przez trzy popołudnia.
Listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane można pisać przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji na http://amnesty.org.pl/, aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji.
Amnesty International można wspierać na wiele innych sposobów. W tej chwili apelujemy o wpłaty, które pomogą nam sfinansować zakup znaczków i szybko wysłać listy.Dodatkowe informacje dostępne są na www.amnesty.org.pl
Pragniemy gorąco podziękować naszym sponsorom: Delikatesom ARTURO (p. Artur Gawroński) i Powszechnej Spółdzielni Spożywców SPOŁEM (p. Małgorzata Strzelczyk). Dzięki temu mogliśmy poczęstować każdego uczestnika Maratonu słodkimi przekąskami oraz napojami.Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, podczas XV Maratonu Pisania Listów znów się spotkamy, by pokazać, że chcemy bronić praw każdego człowieka.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj