Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | niedziela, 17 lis, 2013 |

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

X Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej.

W dniach 26-27 października reprezentacja nauczycieli Naszego Ośrodka (równocześnie powiatu poznańskiego) wzięła udział w Jubileuszowych X Mistrzostwach Wielkopolski Nauczycieli Reprezentacji Powiatów w Piłce Siatkowej w Opalenicy i Grodzisku Wlkp. Tegoroczne rozgrywki odbywały się w ramach obchodów 60-lecia SZS „Wielkopolska” w Poznaniu. Patronat nad imprezą objął Poseł na sejm RP Jakub Rutnicki, Wielkopolski Kurator Oświaty, Prezes SZS Wielkopolska z Poznania oraz Starosta Nowotomyski. Turniej rozgrywany był równolegle na dwóch obiektach, rozgrywki trwały przez dwa dni. W sobotę w Grodzisku i Opalenicy toczyły się eliminacje, w niedzielę w Grodzisku rozgrywane były mecze o miejsca 7 – 10, a w Opalenicy półfinały oraz mecz finałowy. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 10 powiatów w tym gospodarze zawodów: powiat nowotomyski i grodziski. Pozostali uczestnicy to reprezentanci powiatów: Kalisz, Ostrzeszów, Śrem, Turek, Szamotuły, Kościan, Poznań, Leszno.

W ciągu dwóch dni rozegrano 31 meczów. Każda z drużyn wystąpiła na parkiecie co najmniej sześć razy. Emocje trwały od pierwszego gwizdka sędziów, którymi byli nauczyciele wychowania fizycznego z Opalenicy i Grodziska Wlkp.

Do zmagań nad siatką z przeciwnikami stanęli: Martyna Bąkowska, Agnieszka Golak (koleżanka pożyczona po fachu), Łukasz Jankowiak, Janusz Zaremba,  diakon Michał Tomiak oraz Roman Marcinkowski. W roli „trenera” wystąpił nasz niedoszły „czarny koń” zespołu: Łukasz Mańkowski, który na trzy dni przed turniejem nabawił się kontuzji barku…

W sobotę sportowa rywalizacja trwała średnio do godziny 19.00. Po ciężkich bojach (czterech meczach) zespoły udały się na posiłek i nocleg do pobliskiej Trzcianki, gdzie odbyła się również przygotowana przez organizatorów impreza taneczna w rytmach muzyki lat 80-tych i 90-tych.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się przywitaniem nowej zawodniczki: Izabeli Ostry, która zastąpiła diakona Michała Tomiaka. Rozegraliśmy kolejne dwa mecze. Niestety rezultaty były niewystarczające by zająć miejsce „medalowe”.

Z Grodziskiej Hali Sportowej udaliśmy się do Opalenicy obejrzeć mecz finałowy między Kaliszem, a Nowym Tomyślem.  Miłym obrazkiem dla oka było podglądanie tak znakomitego pojedynku. Ostatecznie I miejsce zajął Kalisz, II Nowy Tomyśl, a III Leszno.

Bogaci w nowe doświadczenia udaliśmy się domów. Dziękujemy wszystkim trzymającym kciuki i zapraszamy do zgłoszeń nowych reprezentantów nauczycieli w przyszłym roku.

Martyna Bąkowska

X mistrzostwa wielkopolski w siatkówce

X mistrzostwa wielkopolski w siatkówce

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj