Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 9 gru, 2013 |

Mistrzostwo Polski w Judo dla Akademii Judo Poznań

Klub Sportowy Akademia Judo Poznań został Drużynowym Mistrzem Polski Juniorek Młodszych w Judo, w roku 2013. Mistrzostwa Drużynowe odbyły się 16 listopada w Bytomiu.

Podczas mistrzostw nasz klub reprezentował bardzo młody skład: Vanessa Machnicka, Eliza i Laura Wróblewska, Barbara Kulik, Agata Szafran, Amanda Magnuszewska, Oliwia Gawron, Justyna Gruszecka, Natalia Pękala. Nasze „złotka” wyprzedziły tak silne ośrodki judo jak Czarni Bytom – 2 miejsce, Juvenia Wrocław – 3 miejsce, Budowlani Sosnowiec – 4 miejsce, UKS Judo Wolbrom – 5 miejsce. Każda jedna walka, każdy jeden mecz był walką o wszystko i wielkim zaciętym bojem o wygraną.

– Jadąc na zawody wiedziałem, że żaden z pozostałych klubów startujących nie stawiał na nasz zespół, iż wygramy choćby jeden mecz. Osobiście wierzyłem w dziewczyny i powtarzałem sobie, że jedziemy po tytuł Mistrza Polski, czym zaskoczymy całe „Polskie Judo” i też tak się stało – mówi trener, Radosław Miśkiewicz.

Mistrzostwo Polski w judo

Mistrzostwo Polski w judo

Byliśmy jedynym klubem z Poznania i Wielkopolski biorącym udział w tych Mistrzostwach. Od wielu lat w naszym regionie nikt nie zdobył medalu Mistrzostw Drużynowych, tym bardziej się cieszymy z wywalczonego tytułu Mistrza Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszych podopiecznych z Poznania w szkoleniu judo, jest to między innymi Młodzieżowe Centrum Sportu, prowadzone przez Urząd Miasta Poznań.

Zespól Akademii Judo Poznań

 

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj