Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | niedziela, 22 gru, 2013 | komentarze 3

Mosińskie warsztaty tenisowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie przygotował dla dzieci całkiem nową propozycję rekreacji. Od września br. uczniowie klas 0-2 naszej gminy mają okazję doskonalić swoje umiejętności na Warsztatach Tenisa Ziemnego.

Zajęcia prowadzone są na sali gimnastycznej dwa razy w tygodniu, we wtorki i środy od godziny 15.00 do 16.30. Ilość dzieci w każdej grupie wynosi maksymalnie do 6 osób.

Koordynacji projektu i prowadzenia zajęć podjął się mieszkaniec Mosiny, doświadczony trener tenisa, Darek M. Preisler – autor głośnej książki dla dzieci „Tenisowe przygody Radka i Kuby”, uznanej przez Polski Związek Tenisowy za pierwszą w Polsce tenisową książkę dla dzieci, w której w wesołe perypetie dwóch małych urwisów (Radek i Kuba) umiejętnie wpleciono zasady międzynarodowego systemu nauczania „TENIS 10”. Program z powodzeniem został już wprowadzony w większości państw europejskich i aktualnie jest promowany przez żonę prezydenta Stanów Zjednoczonych, Michelle Obamę.

Mosińskie warsztaty tenisowe

Mosińskie warsztaty tenisowe

W bardzo dużym uproszczeniu (wymagania redakcyjne) chodzi o to, aby warunki do uprawiania tenisa podążały za rozwojem dziecka (poziomy: niebieski (do 5-6 lat), czerwony (do 7-8 lat), pomarańczowy (do 9 lat), zielony (do 10 lat),

żółty (powyżej 10 lat). W początkowym okresie nauczania, przy oczywistych ograniczeniach motorycznych, dzieci grają przez niższą siatkę specjalnymi „miękkimi” piłkami i mniejszymi rakietkami, na krótszym korcie. Wraz z dorastaniem warunki dostosowują się do wieku – dzieci grają twardszymi piłkami i dłuższymi rakietkami na większych polach (jedno karo serwisowe ograniczone, jedno karo serwisowe normalne, dwa kara serwisowe ograniczone, dwa kara serwisowe normalne, trzy czwarte kortu, cały kort).

W Mosinie projekt ma charakter pionierski, na razie pod okiem pana trenera pilnie ćwiczy ponad 20 młodych tenisistów. Ośrodek Sportu i Rekreacji chciałby rozpropagować tę piękną dyscyplinę sportu wśród największej liczby dzieci z naszej gminy. Planowane są kolejne propozycje tenisowe. Najbliższa już w czasie zimowych Ferii 2014. Kolejne od Wiosny 2014, kiedy będzie można trenować na świeżym powietrzu, wykorzystując korty tenisowe na Orlikach. Organizator zapewnia sprzęt tenisowy i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • Many
  poniedziałek, 23 gru, 2013, 13:52:58 |

  Czyżbyśmy nowego Janowicza szukali w Mosinie? Małysz już ma swoich następców, tak więc za kilka lat może i będziemy mieli tak samo mocnych tenisistów?

 • Marek
  poniedziałek, 23 gru, 2013, 13:54:33 |

  Bardzo fajna inicjatywa oby takich więcej. Ps Many a może by tak wybudować skocznię narciarską w Mosinie. Może byłaby to dobra alternatywa do basenu i pola golfowego :)

 • Gość
  poniedziałek, 23 gru, 2013, 13:55:54 |

  To jest właśnie doskonały sposób na nastepna kampanie wyborcza :) Skocznia narciarska w Mosinie , juz w nastepnej kadencji :) Wizerunkowo – ogień w szopie :)

Skomentuj