Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 5 lut, 2013 |

Na scenie Teatru Kino Apollo

Stanisława Celińska, Olaf Lubaszenko, Małgorzata Pieńkowska w Poznaniu! W styczniu i lutym czeka mieszkańców Poznania prawdziwa uczta teatralna. Na scenie Teatru Kino Apollo będzie można zobaczyć między innymi słynny spektakl „Grace i Gloria” przygotowany z okazji jubileuszu pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej.

Teatr Kino Apollo

Teatr Kino Apollo zaprasza na Poznańskie Premiery Teatralne sztuk, które do tej pory można było obejrzeć tylko na deskach warszawskich scen teatralnych. Już 26 stycznia „Diabli mnie biorą” z Olafem Lubaszenko, Krzysztofem Kiersznowskim, Moniką Buchowiec i Bartkiem Żukowskim. Akcja Diabła… osadzona jest w naszej rzeczywistości, a bohaterowie wydają się „diabelsko” bliscy. Mistrzowie komedii Olaf Lubaszenko i Krzysztof Kiersznowski wcielili się w role zmęczonego piekielną służbą Lucyfera oraz ekscentrycznego Tatusia, byłego czołgisty. „Diabli mnie biorą” to zaskakujące zwroty akcji, absurdalne poczucie humoru i dowcipne dialogi w brawurowym wykonaniu.

11 lutego kolejna Poznańska Premiera spektakl „Grace i Gloria” z udziałem Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Sztuka Toma Zieglera „Grace i Gloria” jest portretem psychologicznym dwóch tytułowych kobiet – Grace(Stanisława Celińska) i Glorii(Lucyna Malec), które różni właściwie wszystko. Obie znajdują się na innych etapach życia, dzieli je także sytuacja życiowa, wykształcenie, wiek, a nawet spojrzenie na świat. Chociaż wydaje się to niemożliwe, pomimo licznych różnic, kobiety zbliżają się do siebie w obliczu ostatecznych doświadczeń. „Grace i Gloria” przedstawia trudne tematy związane ze zbliżającym się widmem śmierci chorej na raka kobiety, która nie potrafi odnaleźć sensu swojego dotychczasowego życia. W tej smutnej historii jest także miejsce dla zabawnych sytuacji wynikających ze zderzenia dwóch skrajnych osobowości.

„Więzi rodzinne” to kolejna, zaplanowana na 16 lutego, Poznańska Premiera Teatralna. Autor sztuki Daniel Dan Gordon wszedł do świata teatru 25 lat temu. Napisał sześć sztuk teatralnych, z których największy sukces odniosły właśnie „WIĘZI RODZINNE”. „Więzi Rodzinne” to dwa dni w zwykłym amerykańskim prowincjonalnym domu. Po śmierci głowy rodziny, Joe Caseya domownicy: wdowa po Joe – Marylin (Małgorzata Niemirska), jej córki, lekko upośledzona najmłodsza Barb (Kinga Tabor/Joanna Jeżewska) i starsza – Ellen (Małgorzata Pieńkowska) oraz córka Ellen – Christy (Joanna Pokojska), przygotowują się do pogrzebu. W trakcie przygotowań pojawia się szereg komplikacji, w których autor w mistrzowski sposób przeplata dramat z komedią.

Organizatorem sztuk jest poznańska  Agencja Artystyczna SOLLUS. Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie. W planach: „Bożyszcze kobiet” Teatru Capitol, „Szalone nożyczki” i „Berek, czyli upiór w moherze” Teatru Kwadrat oraz „Wariatka” Teatru Bajka.

Kino

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj