Black Friday - Stary Browar Poznań Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross
Redakcja GMP | niedziela, 1 wrz, 2013 |

Najpiękniejsze Melodie Świata

BOGUSŁAW MORKA zaprasza na „Najpiękniejsze Melodie Świata”.

W półtoragodzinnym programie znajdą się największe hity z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzyka filmowa, pieśni hiszpańskie i włoskie.

Koncert

Poznański koncert odbędzie się w niedzielę – 27 października 2013 roku w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza /Sala Filharmonii/. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra Allegro.

Bogusław Morka

Bogusław Morka

Polski tenor wykona m.in.: „Księżniczka Czardasza”, „Hrabina Marica”, „Wesoła Wdówka”, „Clivia”, „My fair lady” „Evita”, „Baron Cygański”, „Love story”, „Południowy Pacyfik”, „Caminito”, „Volare”, „Chitarra Romana”, „La Vie n Rose”, „Viva Espagna”, „El Condor Pasa”, „Besame mucho”, „O sole mio”, „Mamma”, „Moonriver”, „Fascination”, „Tango Jealousie”, „Amigos para siempre”, “Feelings” i wiele, wiele innych.

Piosenki, które są wykonywane w tym koncercie to piosenki mojej młodości. Są to perły muzyki estradowej i filmowej, które chwytają za serce. Jednocześnie są rzadko wykonywane na estradzie. Dlatego chciałbym przypomnieć je moim widzom i słuchaczom – mówi Bogusław Morka.

Agnieszka Kozlowska

Agnieszka Kozlowska

Obok tenora Bogusława Morki wystąpią: Agnieszka Kozłowska – sopran, Ryszard Morka – bas, Jan Zakrzewski – tenor. Koncert poprowadzi Michał Muskat, a wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny „Allegro” pod dyrekcją Andrzeja Płonczyńskiego.

Bogusław Morka

Bogusław Morka – obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Już w 2004 roku wraz z Polskim Radiem wydaje wspaniały album „Bogusław Morka i przyjaciele”, który robi prawdziwą furorę na rynku muzycznym. Staje się to przyczynkiem do wydania (również we współpracy z Polskim Radiem) drugiego, już solowego, albumu Bogusława Morki „O sole mio” z największymi przebojami Świata. Niedługo później powstał trzeci album – „Be My Love”. Albumy te okazały się wielkim sukcesem , w krótkim czasie zdobyły status złotych i platynowych krążków, co w dziedzinie klasyki na polskim rynku jest ewenementem.

– Niezapomnianym przeżyciem muzycznym był dla mnie koncert wielkiego mistrza Placido Domingo, z którym miałem zaszczyt i ogromną radość śpiewać razem w duecie z opery „Makbet”. Jeśli chodzi o wspomnienia z moją publicznością, to trudno mi jakiś wyróżnić… Każdy koncert jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju! – dodaje B. Morka.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, w niedzielę – 27 października 2013 roku w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza /Sala Filharmonii/, przy ul. Wieniawskiego 1, w Poznaniu.

Bilety na wydarzenie będzie można nabyć w Internecie na ticketpro.pl (także w punktach stacjonarnych: empiki, media markt, saturn i in.), na portalu bilet24.pl, w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44, tel. 61 851 96 45) oraz bezpośrednio w kasie Filharmonii (ul. Wieniawskiego 1, tel. 61 853-69-35). Zamówienia grupowe (powyżej 10 osób, 10 % rabatu) najlepiej zgłaszać bezpośrednio do organizatora – Agencja Artystyczna Monolit – 518 522 581, 514 760 920, monolit-art@wp.pl.

Bogusław Morka Poznań plakat

Bogusław Morka Poznań plakat

Zdjęcia B. Morki: mat. pras. Bel Canto, Zdjęcia Agnieszki Kozłowskiej: Wojciech Olszanka.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 6.8/10 (Głosujących: 14)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo