Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | czwartek, 21 lis, 2013 | 1 Komentarz

Niecodzienna wystawa w Mosinie

Niecodzienną wystawę mogą podziwiać mieszkańcy Mosiny. Na pl. 20 Października stanęła bowiem instalacja prezentująca najlepsze prace graficzne promujące ideę transplantologii i świadomego dawstwa organów.

Autorami prac są uczniowie szkół średnich z Wielkopolski, którzy wzięli udział w konkursie „Od Serca” organizowanym przez poznańską Fundację Wspierania Rozwoju Transplantologii.

prace na rynku w mosinie

prace na rynku w Mosinie

Zaproszenie do konkursu dostało 100 wielkopolskich szkół średnich, uczniowie przez cały październik mieli czas na przygotowywanie swoich prac. Teraz ich efekty można zobaczyć na wystawach, które – oprócz Mosiny – znajdą się także w Szamotułach oraz Poznaniu.

Wszystko po to, by przybliżyć ludziom ideę transplantologii, która jest w naszym kraju wciąż tematem tabu. Jak podaje Poltransplant, każdego miesiąca w Polsce na przeszczep oczekuje średnio półtora tysiąca osób, podczas gdy liczba przeszczepów sięga miesięcznie poziomu ok. stu trzydziestu. Być może mosińska wystawa ma szansę przyczynić się do zmiany tej sytuacji.

Konkurs „Od Serca” został zorganizowany dzięki środkom z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

konkurs od serca

konkurs od serca

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • M.L.
    czwartek, 21 lis, 2013, 16:58:14 |

    Jeśli dzięki tej wystawie chociaż jedna osoba zmieni zdanie na temat pośmiertnego przekazywania narządów do przeszczepu, to będzie oznaczało, że było warto.

Skomentuj