Kaczmarek Electric Mosina Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc
Redakcja GMP | wtorek, 12 mar, 2013 |

Nominacja profesorska dla mosińskiego artysty

Profesor Jacek Strzelecki, znany w Mosinie przede wszystkim jako autor obrazów zdobiących wnętrza kościoła p.w. Św. Mikołaja, Izby Muzealnej, a także jako współzałożyciel Galerii Miejskiej, odebrał 14 lutego br. z rąk prezydenta R.P. nominację profesorską.

Nominacja dla Profesora Jacka Strzeleckiego

Ta bardzo podniosła uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i była ukoronowaniem przeszło 30 letniej pracy pedagogicznej w Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym (wcześniej PWSSP, ASP), gdzie profesor Jacek Strzelecki prowadzi I Pracownię Rysunku. To także, podsumowanie dotychczasowej bogatej pracy artystycznej, której części byliśmy świadkami, oglądając jego wystawy m.in. w Galerii Miejskiej w Mosinie. W maju tego roku Galeria Miejska będzie obchodziła swoje 20 lecie i z tej okazji prof. Jacek Strzelecki zaprezentuje swoje prace wraz z prof. Bogdanem Wegnerem, są to artyści, którym Galeria zawdzięcza swoje powstanie. (red.)

Profesor Jacek Strzelecki Nominacja

Profesor Jacek Strzelecki Nominacja

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 8.0/10 (Głosujących: 18)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo