Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | sobota, 7 wrz, 2013 |

Nowa siedziba GMP poświęcona

Z końcem sierpnia została uroczyście otwarta nowa siedziba naszej redakcji. Mieści się ona teraz w Mosinie przy ul. Wawrzyniaka 9. Obecni na spotkaniu przedstawiciele władz obu gmin podkreślili, że nowy wygląd kamienicy, która liczy sobie przeszło 100 lat pięknie wpisuje się w poprawę wizerunku miasta. Prowadzący imprezę Andrzej Kasprzyk ku zaskoczeniu dziennikarzy gazety przypomniał wiele momentów związanych z funkcjonowaniem GMP w Mosinie i Puszczykowie od 2007 roku i podziękował wszystkim za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wyraził też uznanie nowym właścicielom kamienicy za odremontowanie budynku i uratowanie „kawałka historii” (o Leonie Świetliku, który postawił dom w 1911 roku pisaliśmy w poprzednim numerze).

Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej

Ks. proboszcz Edward Majka z właściwą sobie humorystyczną nutą, po poświęceniu budynku i odmówieniu modlitwy zintegrował gości i pociągnął do śpiewu w różnych językach, najpierw po łacinie (tutaj pomagała księdzu tylko prezes mosińskiego chóru – Bronia Dawidziuk), potem po polsku (śpiewali wszyscy), a na koniec ks. proboszcz wyraził przekonanie, że tego języka uczyliśmy się prawie wszyscy i ku ogólnemu rozbawieniu zaśpiewał po … rosyjsku. Może i pamiętamy trochę ten język, ale nikt nie był w stanie dorównać naszemu proboszczowi ani znajomością słów piosenki, ani głosem.

Nowa otwarcie - redakcja (22) grupa przed bud.

Nowa otwarcie – redakcja (22) grupa przed bud.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i uczczenie ważnego w życiu gazety momentu, a czytelnikom obiecujemy uczciwą pracę i dbałość o etykę zawodową w relacjonowaniu wydarzeń z życia gmin oraz rzetelność w pracy dziennikarskiej.

 Redakcja

otwarcie redakcji GMP

otwarcie redakcji GMP

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj