Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 24 gru, 2013 |

Opłatek w Oborach

W niedzielę, 8 grudnia 20 – osobowa grupa mieszkańców gminy Mosina (i nie tylko), pod przewodnictwem Bożeny Michalak odwiedziła sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Dla większości pielgrzymów była to kolejna wizyta w słynącym z łask i uzdrowień karmelickim klasztorze (od XVI wieku w sanktuarium w Oborach mają miejsce cudowne uzdrowienia i nawrócenia).

O. Piotr Mączyński, opiekun pielgrzymów przyjął grupę mosińską jak zwykle bardzo serdecznie. Po Mszy św. i Obrzędzie Błogosławieństwa Chorych (przez nałożenie rąk kapłana) odbyło się spotkanie opłatkowe z o. Piotrem w przyklasztornej kawiarni.

Obory, 8 grudnia 2013r.

Obory, 8 grudnia 2013r.

– Wraz z błogosławieństwem i gestem przełamania się opłatkiem przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się Święta Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Życzenia ode mnie, ale także od wszystkich ojców i braci oborskiego Karmelu, mówił o. Piotr. – Jest nas w Oborach siedmiu karmelitów i wszyscy, którzy tutaj stróżują Matce Bożej Bolesnej obejmują was i wasze rodziny, kochani, swoją modlitwą. Niech to Boże Dzieciątko, które przychodzi z miłością do naszych serc, szczególnie w Eucharystii i kiedy klękamy na stopniach ołtarza, aby przyjąć Komunię świętą, niech to Boże Dziecię z ubogiej, betlejemskiej groty rodzi się też w sercu każdego z was. Niech napełnia was swoim pokojem i radością. Niech Pan uświęca was swoją miłością, błogosławi wasze rodziny i bliskich. Niech usuwa to, co dzieli, niech łączy serca, niech łączy dłonie i burzy mury. Niech tworzy pokój i zgodę w waszych domach. Niech Pan hojnie błogosławi i litościwie pochyli się nad tymi, którzy się źle mają. Może w waszych domach są chorzy, przykuci do łoża boleści. Proszę, żebyście im ode mnie zanieśli serdeczne życzenia i pozdrowienia. Niech Matka Boża Bolesna zawsze będzie z wami.

O. Piotr opowiedział zebranym o ostatnich cudownych uzdrowieniach i świadectwach. Przypomniał też kobietę z Poznania chorą na stwardnienie rozsiane, która po uzdrowieniu zostawiła w sanktuarium kule związane wstążką (pisaliśmy o tym na naszych łamach).

Wyraził także wielkie uznanie dla Bożeny Michalak, która od wielu lat organizuje pielgrzymki do oborskiego sanktuarium.

Opłatek w Oborach

Opłatek w Oborach

– Jestem bardzo wzruszony, to pierwszy Opłatek w tym roku w Oborach. Macie organizatorkę, która zawsze wszystko dopina na ostatni guzik… Pani Bożeno, myślę, że będę wyrazicielem wszystkich zgromadzonych, by podziękować za to, co pani robi, za organizowanie pielgrzymek, za wielkie serce i zaangażowanie. Niech Pan Bóg błogosławi także i pani osobiście w tej pięknej posłudze Kościołowi. (red.)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj